Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Job shadowing nauczycieli w SzwecjiW dniach 10-14 czerwca 2024, nauczycielki przedmiotów zawodowych Ewa Lach i Aniela Grębocka wraz z Aliną Janos nauczycielką języka angielskiego uczestniczyły w mobilności typu job shadowing w ramach projektu Erasmus+ 2023-1-PL01-KA121-VET-000115375. Wyjazd odbył się do Malmö na południe Szwecji, gdzie miały okazję obserwować pracę w dwóch firmach budowlano-wykończeniowych.

Podczas pobytu, po serdecznym przyjęciu, nauczycielki zapoznały się z różnymi aspektami pracy w firmach budowlanych. Zwrócono szczególną uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy (BHP), stosowanymi środkami ochrony osobistej i zbiorowej, a także na nowoczesny sprzęt i materiały budowlane. Miały również okazję zobaczyć, jakie innowacyjne technologie są stosowane przy wykonywaniu suchej zabudowy, klimatyzacji, izolacji i robót posadzkarskich.

Warto zaznaczyć, że wszystkie szkolenia i rozmowy odbywały się w języku angielskim, który jest językiem projektu. Choć momentami stanowiło to wyzwanie dla obu stron, komunikacja przebiegała pomyślnie, umożliwiając wymianę cennych doświadczeń i wiedzy.

Popołudniami, w wolnym czasie, nauczycielki zwiedzały piękne i nowoczesne Malmö oraz okoliczne miejscowości. Podziwiały lokalną architekturę i spokój mieszkańców, którzy często wybierają rower jako główny środek transportu.

Wyjazd okazał się pełen wyzwań i przyczynił się do rozwoju zarówno zawodowych, jak i językowych kompetencji uczestniczek. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w ich dalszej pracy pedagogicznej.

Tekst: A. Janos

Skip to content