Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Szkolenie w ramach Erasmus+ dla nauczycieli w WalencjiW dniach 20-25 maja w słonecznej Walencji 🇪🇸 odbyło się wyjątkowe szkolenie organizowane przez EuropassTeacherAcademy, zatytułowane „ICT in the Classroom: Innovative Tools to FacilitateStudents Learning, Collaboration and Creativity”💻. Kurs odbył się w ramach akredytacji nr 2022-1-PL01-KA120-SCH-000105993. W szkoleniu wzięła udział pani Ela Rafińska, nauczyciel bibliotekarz z naszej szkoły, która wraz z innymi uczestnikami z Rumunii, Łotwy i Polski miała okazję pogłębiać swoją wiedzę na temat nowoczesnych narzędzi technologicznych wspierających proces nauczania.
Szkolenie rozpoczęło się od prezentacji szkół uczestników, co pozwoliło na wzajemne poznanie się i wymianę doświadczeń. Uczestnicy szkolenia byli pod ogromnym wrażeniem różnorodnych inicjatyw i aktywności podejmowanych przez naszą szkołę i bibliotekę🥰
Głównym tematem szkolenia była rola ICT w nowoczesnej edukacji. Sesje obejmowały również prezentację praktycznych narzędzi technologicznych, które mogą być wykorzystywane do wzbogacenia procesu nauczania. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się, jak tworzyć interaktywne lekcje oraz jak ważne są kreatywność i innowacje w edukacji. Zaprezentowano również narzędzia i techniki ICT, które mogą wspierać kreatywne działania edukacyjne. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z technologiami AR (AugmentedReality) i VR (Virtual Reality).Ostatni dzień szkolenia dedykowany był sztucznej inteligencji oraz etyce korzystania z narzędzi AI. Na zakończenie odbyła się 'ceremonia’ wręczenia certyfikatów.
Oprócz intensywnych sesji szkoleniowych, uczestnicy szkolenia mieli okazję odkrywać uroki Walencji🌞🏖🕍🏫⛰, zarówno turystycznie, jak i kulinarnie. Spacer po historycznych uliczkach miasta, zielonych parkach, zwiedzanie imponującej Katedry oraz innych zabytków trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii, a także degustacja lokalnych specjałów, takich jak słynna paella valenciana🥘, tapas z jamon serrano🥩w roli głównej czy napoju orxata de xufa🥛, pozwoliły na pełne zanurzenie się w hiszpańskiej kulturze. Interakcja z mieszkańcami była doskonałą okazją do praktykowania języka hiszpańskiego i lepszego zrozumienia lokalnych zwyczajów.
Szkolenie w Walencji dostarczyło uczestnikom nie tylko nowych umiejętności i wiedzy, ale również inspiracji do wprowadzenia innowacyjnych zmian w swoich szkołach.
Szkolenie w ramach Erasmus+ dla nauczycieli w Walencji
szkolenie walencja 2024 002
« z 33 »
tekst: E. Rafińska
Skip to content