Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Realizujemy projekt „Ogród Szkolny/Społecznościowy”O projekcie
Od 20 marca 2024r. do 10 listopada 2024r. w Zespole Szkół Budowlanych realizujemy projekt „Ogród Szkolny/Społecznościowy”
Darczyńcami są:
Resiliency Gardens
Seed Programs International (SPI);
StratKIT+ (Interreg Baltic Sea Region),

SPI jest amerykańską organizacją charytatywną non-profit, której misją jest współpraca z lokalnymi organizacjami społecznymi w celu ułatwienia dostępu do nasion i środków produkcji rolnej w celu złagodzenia problemów związanych z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego oraz wyraził zainteresowanie założeniem ogrodu przyszkolnego w ramach programu oferowanego przez SPI.
Krótki opis projektu:
Uczniowie wykonują prace związane z założeniem ogrodu, które są realizowane przy budynku szkolnym, ogród stanowi część działki. Uczniowie wykonują nasadzenia roślin użytkowych (m. in. maliny, borówki, agresty) a także roślin ozdobnych. Podjęto również próbę wyhodowania kilku warzyw tj.: pomidory, cebulka dymka itp. Przy doborze roślin uwzględniono bioróżnorodność. Z ogrodu będą mogli korzystać uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, przedszkolaki z pobliskiego przedszkola, a także mieszkańcy sąsiadujących dzielnic.

Skip to content