Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Niech się święci 3 Maja!233 lata temu Sejm Wielki przyjął przez aklamację Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów – pierwszą w nowożytnej Europie i drugą na świecie Ustawę Rządową. Przeszła ona do historii jako Konstytucja 3 Maja.

Z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście odbyły się okolicznościowe uroczystości. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w bazylice św. Antoniego, z udziałem władz miasta, parlamentarzystów, pocztów sztandarowych i mieszkańców Rybnika. Po mszy delegacje złożyły hołd przed pomnikiem Jana Pawła II, a następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na rynek, gdzie przy dźwiękach hymnu państwowego nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi państwowej oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.

Naszą szkołę w czasie uroczystości reprezentowali uczniowie klasy 3gA: Piotr Stolorz, Maksymilian Zielenkiewicz, Filip Hankus oraz Oliwier Racis.

Skip to content