Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Zaproszenie na spotkanieSzanowni Państwo,

z myślą o uczennicach i uczniach oraz gronie pedagogicznym szkół ponadpodstawowych z naszego regionu, organizujemy spotkanie pt. „Wartości płynące ze Wspólnoty” | 20 lat PL w UE | spotkanie z europosłem Łukaszem Kohutem, które jest nawiązaniem do prezentowanej u nas wystawy fotografii reportażowej Chrisa Niedenthala.

Chcemy serdecznie zaprosić Państwa szkolną społeczność do udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się 2 maja 2024 r. o godz. 12:00 w Galerii Sztuki Rzeczna, ul. Rzeczna 1 w Rybniku. Będziemy bardzo zobowiązani, jeśli zechcecie Państwo przekazać niniejszą wiadomość nauczycielom oraz uczniom, zamieścić informację na swojej stronie czy na Facebooku. Poniżej przesyłam kompletny opis spotkania, link do naszej strony i wydarzenia na Facebooku, a w załączeniu prostą grafikę, którą możecie Państwo wykorzystać.

Opis spotkania:

Jako Galeria Sztuki Rzeczna, prezentująca w swoich wnętrzach wystawę mistrza fotografii reportażowej Chrisa Niedenthala, obrazującą ostatnie 50 lat historii i przemian naszego kraju, chcemy się włączyć w świętowanie jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, który wypada 1 maja 2024 roku. Wartości płynące ze Wspólnoty są nam bardzo bliskie i czujemy potrzebę podkreślania wagi faktu, że Polska jest największym beneficjentem członkostwa w Unii Europejskiej wśród wszystkich krajów regionu.

Dlatego zapraszamy na wydarzenie otwarte, podczas którego poznamy kulisy pracy w Parlamencie Europejskim, a także porozmawiamy o korzyściach z członkostwa płynących bezpośrednio do Rybnika. Naszym i Państwa gościem będzie Łukasz Kohut – poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, politolog, przedsiębiorca, fotograf, śląski regionalista i polityk, który walczy o uznanie języka śląskiego za język regionalny.

Ponadto członek:

– Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim

– Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

– Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych | LIBE

– Delegacji do Parlamentarnego Komitetu Stabilizacji i Stowarzyszenia UE-Serbia | D-RS

– Delegacji do spraw Współpracy w ramach Wymiaru Północnego i do spraw Stosunków ze Szwajcarią i Norwegią, do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE–Islandia oraz do Wspólnej Komisji Parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) | DEEA

Spotkanie odbędzie się 2 maja 2024 roku o godz. 12:00 w Galerii Sztuki Rzeczna, ul. Rzeczna 1 w Rybniku. Wstęp wolny.

Link do naszej strony: https://galeriarzeczna.pl/aktualnosci/
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/5oJq3f9e2

Agnieszka Zielonka-Mitura
Specjalistka ds. obsługi Galerii Sztuki Rzeczna
Teatr Ziemi Rybnickiej

Skip to content