Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO19.04.2024 odbył się etap regionalny IX Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w którym udział wzięło aż 54 szkół. W etapie szkolnym, który odbył się 15 marca zmierzyło się 5 grup trzyosobowych . Najlepsi okazali się Julia Łatka, Lars Kurtok oraz Samuel Sieczkowski i to oni reprezentowali nas w etapie regionalnym w Katowicach, w Mediatece Instytutu Goethego.

W tym roku konkurs dotyczył Szwajcarii. Uczestnicy musieli zmierzyć się w etapie szkolnym z testem wiedzy m.in. z geografii, historii czy kultury tego kraju, a w etapie regionalnym z quizem, na pytania odpowiadali ustnie. Po zaciętej walce, w swojej grupie kwalifikacyjnej bardzo niewiele zabrakło naszej drużynie do pierwszego miejsca, a co za tym idzie, do uczestniczenia w rundzie finałowej. Udział w tym konkursie wzbogacił młodzież w wiedzę, ale również pozostawił niedosyt.


Tekst: Magdalena Szklanny

Skip to content