Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

… daj mi SŁOWO…5 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbył się finał XI Regionalnego Konkursu Poetyckiego …daj mi SŁOWO. Od samego początku nasza szkoła była współorganizatorem tego przedsięwzięcia.
Tak też było i tym razem – wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim nagrodziliśmy młodych adeptów pióra z naszego regionu w dwóch kategoriach – klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz szkoły średnie.
Gościem honorowym podczas finału była dr Hanna Goszyc-Góreczna, autorka tomików wierszy: Wieczory pachną pomarańczą, Z szuflady wyjęte, Gdy Anioły zrzucają aureole; obecnie nauczyciel ZSP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz juror od wielu lat ww. konkursu.
Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – Romana Piecha – emerytowana nauczycielka ZSEU z Rybnika, dr Hanna Goszyc-Góreczna oraz Sylwia Bańczyk – metodyk PODN w Wodzisławiu Śląskim.
W tym roku zabrakło naszych reprezentantów w konkursie, ale liczymy na to, że za 2 lata, podczas XII edycji z finałem w Rybniku, wśród naszych uczniów zrodzą się talenty poetyckie.


tekst: E. Rafińska

Skip to content