Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Indeks zdobyty!Zakończyła się XLVI edycja Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Zmagania odbyły się w dniach 4-6 kwietnia 2024 r. w Zielonej Górze, a organizatorem było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze.

W II etapie (międzyszkolnym) wzięło udział 75 uczniów z 25 szkół kształcących w zawodzie technik geodeta, którym udało się dostać do tego etapu.
Po rozwiązaniu testu, uczniowie zmierzyli się z czterema zadaniami problemowymi. Następnego dnia mierzyli i rozwiązywali zadania terenowe. Naszą szkołę reprezentowali Nikola Kozik, Tatiana Kuczera i Dominik Szolc z klasy 5gA.
Nasi uczniowie, bardzo dobrze poradzili sobie w zmaganiach.

Do etapu III (centralnego) udało się zakwalifikować Nikoli i Dominikowi. Po pokonaniu kolejnych zmagań: testu jednokrotnego wyboru, testu wielokrotnego wyboru i zadań, Dominik znalazł się w ścisłym finale,gdzie odpowiadał ustnie na pytanie komisji. Po wszystkich zmaganiach Dominik Szolc został finalistą Olimpiady. W przypadku Nikoli zdobycie indeksu było o włos.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych reprezentantów.
Ostatecznie nasza szkoła zajęła 8 miejsce w kraju. Indywidualnie Dominik zdobył 7 miejsce, najlepsze indywidualne miejsce w historii szkoły, a Nikola miejsce 18. Uczniowie przygotowywali się do zawodów pod okiem nauczycielek: Małgorzaty Maciończyk, Magdaleny Machnik i Anny Gorol.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z Warszawy, a indywidualnie Wiktoria Graczyk reprezentująca Zieloną Górę, która powtórzyła sukces z zeszłego roku.
Bardzo dziękujemy organizatorom, gratulujemy zwycięzcom i życzymy młodym geodetom dalszych sukcesów.


Tekst: M.Machnik

Skip to content