Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Podczas warsztatów o tolerancji, przeprowadzonych przez Panią A. Gorol w klasach 1gA oraz 2wA uczniowie rozmawiali o tolerancji wobec niepełnosprawności, analizowali i porównywali wygląd ludzi pochodzących z różnych stron świata, ubiór, kulturę i religię. Uczniowie przeprowadzali doświadczenie, malując makarony pisakami. Mieli podać różnice i podobieństwa między makaronami, nawiązując do tego, że wszyscy ludzie pomimo przynależności do jednego gatunku, mają cechy, które sprawiają, że można nas od siebie odróżnić, jednocześnie wzajemnie tolerując swoją różnorodność.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

tekst:A. Gorol

Skip to content