Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

IV Dzień Patrona7 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole IV Dzień Patrona. Dzień ten miał przybliżyć młodzieży postać Henryka Sławika „bohatera trzech narodów” – polskiego, węgierskiego i żydowskiego. Henryk Sławik, za ratowanie w czasie II wojny światowej Żydów otrzymał w 1990 roku tytuł „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.
Aby upamiętnić naszego patrona szkoła została przystrojona plakatami, flagami, cytatami oraz okolicznościowymi wystawami.
Dzień ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych – tego dnia złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej „budowlanki”. Po ślubowaniu wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie pokazujące najważniejsze fragmenty życiorysu Henryka Sławika oraz krótki film dokumentalny o jego działalności w czasie II wojny światowej na Węgrzech.
W ramach Dnia Patrona obchodzimy także Tydzień Żydowski. Konkurs na najlepszą wystawę tematyczną poświęconą wybranym aspektom państwa izraelskiego wygrała klasa 1wA, która przygotowała wystawę poświęconą ciekawostkom geograficznym tego państwa. Wszystkie prace i wystawy można oglądać w dniach 7 – 10 listopada w holu głównym dolnego budynku.

IV DZień Patrona
4-dzien-patrona 2023 023
4 Dzień Patrona
« z 23 »

Skip to content