Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Szkolenie wyjazdowe przedstawicieli SUW dniach 24-26.04.2023 w Zebrzydowicach przedstawiciele naszych uczniów a dokładnie członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz radne Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika w składzie:

Julia Niwelt – Przewodnicząca ZSB
Kamila Skrzypczak – Zastępca przewodniczącej ZSB
Bartosz Kupczyk – Sekretarz ZSB
Anna Grzesista – Radna MRM
Agata Luks – Radna MRM

wzięli udział w szkoleniu mającym na celu podniesienie umiejętności przywódczych wśród młodzieżowych aktywistów społecznych, wzrost wiedzy z zakresu wyznaczania celów oraz radzenie sobie z kryzysem. Uzupełnieniem były warsztaty z zakresu pracy w grupie oraz szlifujące umiejętności zadawania pytań oraz współpracy z doświadczonymi ekspertami w sektorze wolontariatu oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Instytucją organizującą była “Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu”, a całość szkolenia została sfinansowana dzięki programowi “Erasmus+”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół średnich z Rybnika.

Oto opinie naszych uczestników, spisane bezpośrednio po szkoleniu:

Julia Niwelt, 2fA8
“Mega fajni ludzie, bardzo mądrzy. Ciekawe tematy zostały poruszone. Widze gdzie w jakich kwestiach popełnialiśmy drobne błędy. Dlatego też będzie teraz nam łatwiej. Jest wiele nowych pomysłów do realizacji.”

Kamila Skrzypczak, 2fB8
“Dobrze”

Bartosz Kupczyk, 1bA8
“Myślę że te szkolenie w którym mogłem uczestniczyć, usprawni moją rolę jako członek Samorządu Uczniowskiego. Uważam że tego czego się nauczyłem wykorzystam w dalszej funkcji sekretarza w mej szkole. Poznałem wartościowych ludzi którym tak jak mi zależy na dalszym działaniu w społeczeństwie. Nauczyłem się pracować z ludźmi w grupie, których wcześniej nie znałem. Wyjazd nauczył mnie jak walczyć z własnymi lękami i jak je dzielić. W czasie szkolenia zdobyłem bardzo cenną wiedzę która mi się bardzo przyda. Podczas trzydniowego wyjazdu rozmawialiśmy na tematy dotyczące zalet i wad w społeczeństwie, która dały mi dużo do myślenia. Myślę że ten wyjazd był bardzo udany i czekam na kolejne szkolenia tego typu.”

Anna Grzesista, 3Ag8
“Niezmiernie się cieszę, że miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu o tak ważnej i niecodziennej tematyce. Mimo, że wystąpienia publiczne nie stanowią dla mnie dużego wyzwania, to dzięki temu wydarzeniu podszkoliłam się w tym zakresie. Miło mi było pracować w grupie z uczniami szkół średnich, którzy doskonale nas rozumieją i borykają się z takimi samymi problemami (np. docierania do jak największego grona uczniów) jak my. Niezmiernie cenną dla mnie lekcją była praca nad ogólnie pojętym strachem wewnętrznym oraz poruszanie ciężkich tematów na forum. Sądzę, że nowo poznane znajomości zaowocują dobrą pracą na najbliższej debacie 31 maja i nie tylko. Ten wyjazd dał mi nie tylko sporą dawkę nowej wiedzy, ale zauważyłam również, że nasze więzi (MRM + samorząd ZSB) dużo mocniej się zawiązały niż dotychczas. Mimo paru potknięć, uważam ten wyjazd za udany i bardzo owocny. Z chęcią wezmę udział w następnych akcjach tego typu, ponieważ mam chęć poszerzania swojej wiedzy o takiej tematyce.”

Agata Luks, 1bA8
“Poznałam nowych, wartościowych ludzi, szkolenie udoskonaliło moje umiejętności pracy w grupie, podszkoliłam wystąpienia publiczne, poszerzyłam moją wiedzę na temat strachu i lęku oraz jak nad nimi panować, poza tym spędziłam miło czas w gronie nowo poznanych mi osób.”

Jak widać uczniowie są bardzo zadowoleni z udziału w szkoleniu. Dało im to świeże spojrzenie na problemy z którymi się borykają, co w przyszłości zaowocuje coraz to lepszymi eventami szkolnymi i polepszeniem komunikacji między uczniami, SU i gronem pedagogicznym.

Skip to content