Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Spotkanie z Michałem Rusinkiem w Teatrze Śląskim22 grudnia dziesięcioro naszych uczniów wraz z nauczycielami-bibliotekarzami uczestniczyło w niezwykle interesującym spotkaniu, które miało miejsce w Teatrze Śląskim w Katowicach w ramach Teatralnego Klubu Książki – „Książka na scenę”. Rozmowę poprowadziła red. Ewa Niewiadomska oraz prof. Ryszard Koziołek, Gościem specjalnym był Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych oraz były sekretarz Wisławy Szymborskiej, a przy tym Osoba z nadzwyczajnym i niezwykle inteligentnym poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawostek z życia Noblistki, zabawnych anegdotek o Niej, ale przede wszystkim dyskursu o życiu i książkach okraszonego dużą dawką humoru.
Mieliśmy okazję również poczuć świąteczną atmosferę uczestnicząc w Jarmarku Bożonarodzeniowym na katowickim rynku 🎄🎡
Uczestnicy tego niecodziennego wyjazdu są zgodni, że trzeba nam częściej tego typu spotkań z szeroko pojętą kulturą, które poszerzają horyzonty i rozwijają zarówno nasz intelekt jak i emocjonalność.


Tekst: Elżbieta Rafińska, Dominika Besta

Skip to content