Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Zakończenie projektu RPO „Moje CV moją szansą na rynku pracy”.15 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się Konferencja poświęcona zakończeniu projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego „Moje CV moją szansą na rynku pracy”. Wartość projektu MCV to ponad 720 tys. złotych. Projekt był skierowany do 40 uczniów i 3 nauczycieli, jednak w projekcie wzięło udział 45 uczniów. Na staże skierowanych zostało 30 uczniów. Dzięki pozyskanym funduszom udało się zakupić specjalistyczny sprzęt fotograficzny, nowe komputery stacjonarne do pracowni oraz laptopy do pracowni budowlano-kosztorysowej. Zakupiona została również
kamera termowizyjna. Przeprowadzono remont pracowni kosztorysowo-budowlanej. Zajęcia realizowane w ramach projektu rozwinęły kompetencje kluczowe uczniów, a spotkania z doradcą zawodowym pozwoliły odkryć swoją ścieżkę zawodową każdemu uczestnikowi projektu. Praktyki odbywały się w różnych firmach w zależności od specjalności. Uczestnicy stażu mieli możliwość poznać środowisko
zawodowe, organizację pracy w firmach oraz kulturę pracy. Przeprowadzono wizytę studyjną w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, gdzie uczniowie mieli okazję odbyć zajęcia z linorytu, a dla uczniów klasy budowlanej przeprowadzono zajęcia z urbanistyki oraz mieli okazję uczestniczyć w badaniu materiałów budowlanych w laboratorium budowlanym. Uczniowie projektu odbyli również szkolenie z kosztorysowania, które zakończone zostało egzaminem.
Program RPO zapewnia dostęp do edukacji i szkoleń na najwyższym poziomie, pozwala doposażyć szkołę w potrzebny sprzęt i nowe technologie. Pozwala stworzyć warunki pracy zbliżone do tych, jakie
uczniowie, a później absolwenci zastaną w miejscach pracy. Daje to szanse realizacji praktyk u lokalnych przedsiębiorców, a uczniowie zdobywają bezcenne doświadczenie, ucząc się przy tym samodzielności.
W konferencji uczestniczyli zaproszeni przedsiębiorcy, u których uczniowie odbywali praktyki. Jako wyraz uznania dla nich, a także formą podziękowania były wręczone statuetki PRZYJACIEL
BUDOWLANKI. Wyróżnienie to otrzymali: Pani Patrycja Sinka KONSTAR, Pan Tomasz Trepka INŻBUD TT oraz Panowie Michał Watoła i Michał Roter z firmy Yoobee.
W spotkaniu uczestniczył również Pan Mirosław Świętuchowski z Biura Kosztorysowo-Budowlanego w Białymstoku, który brał udział w formie on-line.
Uczestnikom projektu oraz nagrodzonym przedsiębiorcom serdecznie gratulujemy.

Skip to content