Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Spotkanie w ramach projektu „Czesko-polska szkoła renowacji zabytków”.W środę 21 grudnia 2022 r. w Opawie odbyło się nieformalne spotkanie w ramach projektu „Czesko-polska szkoła renowacji zabytków”. Organizatorem spotkania była szkoła partnerska w projekcie Střední průmyslová škola stavební w Opavie reprezentowana przez dyrektora szkoły, Ing. Karlę Labudovą i Ivo Rychtara. Naszą szkołę reprezentowały: pani dyrektor dr Katarzyna Wróbel, Małgorzata Maciończyk oraz koordynator projektu Ewa Lach.
Wizyta w Opawskiej szkole była okazją do podsumowania rezultatów projektu oraz dała podwaliny do podjęcia dalszej współpracy w planowanym wspólnym projekcie o podobnej tematyce, gdzie możliwe będą praktyki uczniów czeskich i polskich przy renowacji kolejnego zabytku.
W czeskiej szkole odbywał się maraton czytania, dlatego pani dyrektor dr Katarzyna Wróbel przy okazji przeczytała zgromadzonym uczniom opowiadanie o tematyce świątecznej w języku angielskim i opowiedziała o polskiej tradycji świąt w języku czeskim.
Współpraca z czeskim Partnerem jest okazją do poznania języka naszych południowych sąsiadów i mimo zakończenia projektu będzie kontynuowana.

Skip to content