Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Spotkanie z Mariolą Woźniak
14 listopada w progi naszej szkoły zawitała pani Mariola Woźniak, niegdyś nauczycielka języka angielskiego w „Budowlance”, tym razem jednak gościła u nas w zupełnie innym charakterze… Pani Mariola, pod pseudonimem artystycznym Maryla Bastak napisała książkę „Chata na Siwym Groniu”. Opowieści o tej właśnie książce były tematem przewodnim spotkania autorskiego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną.
Dowiedzieliśmy się jak chata stała się własnością Autorki, poznaliśmy Jej przygody z 'tambylcami’ – zarówno rodowitymi Góralami, jak i z dzikimi zwierzętami, których nie brakuje w okolicznych lasach. Oczyma wyobraźni zasmakowaliśmy zwykłej – niezwykłej codzienności na Siwym Groniu, uświadamiając sobie prawdziwe problemy, którym trzeba stawiać czoła, ale też codzienne małe radości prostego życia. Uzmysłowiliśmy sobie, co jest w życiu najważniejsze i jak niewiele, tak naprawdę, jest potrzebne człowiekowi do szczęścia, kiedy spogląda we właściwym kierunku. Pani Mariola odsłoniła nieco tajników swojego warsztatu pisarskiego. Wiemy już, że powstaje druga część książki, za co trzymamy wszystkie dostępne nam kciuki! Artystyczna dusza wiąże ściśle ze sobą słowo i obraz. Tak też było i tym razem – podczas rozmowy, którą prowadziła p. Ela Rafińska, nasze oczy raczone były przepięknymi zdjęciami z okolic Siwego Gronia (oczywiście autorstwa naszego Gościa), a w szczególności cudnego widoku z chatkowej werandy, w którym to Autorka zakochała się od pierwszego wejrzenia.
Podczas spotkania licznie zgromadzeni miłośnicy literatury mogli zadawać pytania pani Marioli, a także nabyć książkę ze specjalną dedykacją. Autorka przygotowała miłą niespodziankę dla uczestników spotkania – niezbędnik czytelnika w postaci 'firmowej’ zakładki do książki, torebki aromatycznej, zielonej herbaty i przepisu na magicznego kurczaka Mar-Mar 😉
Nie mogło zabraknąć też czegoś dla ciała – na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek oraz gorąca kawa i herbata.

Pozostając wciąż w błogim nastroju po spotkaniu dziękujemy Pani Marioli za cudowne spotkanie i już teraz zapraszamy na kolejne, po wydaniu następnej książki.

Z kolei wszystkim przybyłym – uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za cudowną atmosferę. Byliście wspaniali!
Polecamy Waszej uwadze kolejne spotkania, które planujemy w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Będzie się działo!
Do zobaczenia!


tekst: E. Rafińska

Skip to content