Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Chwila poetyckiej zadumy – udział młodzieży ZSB w XIV Listopadowych Zaduszkach Literackich9 listopada 2022r. Zespół Edukacyjno- Artystyczny Przygoda w Rybniku zorganizował XIV Listopadowe Zaduszki Literacki, w których wzięło udział około 27 osób ze szkół ponadpodstawowych w Rybniku, w tym, tradycyjnie już, uczniowie ZSB. Tym razem byli to: Edyta Szubert z kl. I gA8, Agata Luks z kl. I bA8, Filip Kruszyński z kl. II bA8 oraz Kamil Bluszcz z kl. IViA.
Ten powiatowy konkurs recytacji i piosenki literackiej odbywa się zawsze w kameralnej atmosferze zadumy nad twórczością tych twórców, którzy już odeszli. Wysłuchaliśmy między innymi utworów Krzysztofa Krawczyka wykonanych przez grupę wokalną Remedium, piosenek Agnieszki Osieckiej, wierszy Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej i innych.
Z naszej czwórki wyróżnił się Filip Kruszyński, który zdobył 3 miejsce za recytację w wiersza „Błędny rycerz” Andrzeja Waligórskiego.
Filipowi i wszystkim biorącym udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji.

Tekst: Izabela Przeliorz

Skip to content