Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

18 Pojedynek na Słowa4.11.2022r. sześcioosobowa grupa uzdolnionej recytatorsko i śpiewająco młodzieży ZSB w składzie: Agata Luks, Edyta Szubert, Filip Kruszyński, Kacper Kozłowski, Kamil Bluszcz, Maksymilian Zielenkiewicz wzięła udział w eliminacjach 18. Pojedynku na Słowa, konkursu organizowanego przez Fundację Elektrowni Rybnik.
Istotę tego wydarzenia najpełniej oddają słowa Pani Jadwigi- Demczuk Bronowskiej, duszy tego przedsięwzięcia: Było to wyjątkowe i rzadko celebrowane ŚWIĘTO POEZJI, które warto kontynuować, aby świat ocieplić pięknymi i ważnymi treściami literackimi i emocjami płynącymi od młodych ludzi ze sceny za pośrednictwem mówionego i śpiewanego słowa poetyckiego.
Jako pierwszy na scenie wystąpił w krótkim recitalu Rafał Kozik, nasz absolwent, który parę lat temu również brał udział w Pojedynku na słowa, a teraz rozwija swoją karierę piosenkarską. Młodych ludzi z Budowlanki w rywalizacji z I LO im. Karola Miarki w Żorach wsparł Pan Szymon Bartkowiak, a opiekunami artystycznymi były: Pani Monika Sachs Wajner z Zespołu Edukacyjno – Artystycznego PRZYGODA, która przygotowała wokalistów i im akompaniowała oraz Izabela Przeliorz.
Młodzieży serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w konkursie i mamy nadzieję, że będzie ona dalej rozwijać się artystycznie.


tekst: Izabela Przeliorz

Skip to content