Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

III Dzień Patrona8 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole III Dzień Patrona. Dzień ten miał przybliżyć młodzieży postać Henryka Sławika „bohatera trzech narodów” – polskiego, węgierskiego i żydowskiego. Henryk Sławik otrzymał w 1990 roku, za ratowanie w czasie II wojny światowej Żydów, tytuł „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.

Aby upamiętnić naszego patrona szkoła została przystrojona plakatami, flagami, cytatami oraz okolicznościowymi wystawami.

Dzień ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych – tego dnia złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej „budowlanki”. Po ślubowaniu wspólnie obejrzeliśmy film o życiu i działalności Henryka Sławika.

W ramach Dnia Patrona obchodzimy także Tydzień Węgierski. Konkurs na najlepszą wystawę tematyczną poświęconą wybranym aspektom państwa węgierskiego wygrała klasa 1fA8, która przygotowała wystawę poświęconą kuchni węgierskiej. Wszystkie prace i wystawy można oglądać w dniach 7 – 12 listopada w świetlicy szkolnej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a pozostałe klasy i nauczycieli zapraszamy do zapoznania się z wystawami.

III Dzień Patrona
III-Dzien-Patrona-2022 001
III Dzień Patrona
« z 13 »
Skip to content