Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

XLIV edycja Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i KartograficznejZakończyła się XLIV edycja Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Zmagania odbyły się w dniach 21-23 kwietnia 2022 r. w obiektach Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie a organizatorem było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze.

W II etapie (międzyszkolnym) wzięło udział 70 uczniów z 24 szkół kształcących w zawodzie technik geodeta, którym udało się dostać do tego etapu.

Po rozwiązaniu testu, uczniowie zmierzyli się z czterema zadaniami problemowymi. Następnego dnia mierzyli i rozwiązywali zadania terenowe. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Mazur, Łukasz Urbaniec i Dominik Sojka.

Nasi uczniowie, bardzo dobrze poradzili sobie w zmaganiach, najlepiej ze wszystkich drużyn rozwiązali zadania terenowe.

Do etapu III (centralnego) udało się zakwalifikować się Natalii i Łukaszowi, a w ścisłym finale zobaczyliśmy Łukasza. Zdobycie indeksu było o włos. Jesteśmy bardzo dumni z naszych reprezentantów.

Ostatecznie nasza szkoła zajęła 5 miejsce w kraju, najlepsze w historii startów w olimpiadzie. Indywidualnie Łukasz zdobył 13 miejsce, Natalia 16, to także najwyższe pozycje w historii szkoły. Uczniowie przygotowywali się do zawodów pod okiem nauczycielek: Małgorzaty Maciończyk i Magdaleny Machnik.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z Bydgoszczy, a indywidualnie Bożena Kłos reprezentująca Lublin.

Bardzo dziękujemy organizatorom, gratulujemy zwycięzcom i życzymy młodym geodetom dalszych sukcesów.

 

Tekst: M.Machnik

Skip to content