Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

OZE w budownictwieW dniu 27. 09. 2021 r. w  Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku odbył się wykład pt. „OZE w budownictwie – konstrukcje wiat fotowoltaicznych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych na przykładzie prętów kompozytowych” w ramach realizowanego projektu „Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy”. Dzięki uprzejmości prowadzącego wykład Pana Jakuba Trepki młodzież klasy IV bA oraz uczestnicy projektu zgłębili tajniki Odnawialnych Źródeł Energii.  Poznali również nowy materiał zbrojeniowy jakim są pręty kompozytowe stosowane w konstrukcjach żelbetowych. Przedstawiona została również konstrukcja wiaty Victoria o charakterystycznym kształcie przystosowanym do montażu paneli fotowoltaicznych albo zielonego dachu.
Omówione zagadnienia wpisują się w nowe trendy budowlane ukierunkowane na ekologię.  Wykład ten rozpoczął cykl spotkań poświęconych tematyce OZE w budownictwie.

Skip to content