Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Dzień Budowlańca 2021Dzień Budowlańca jest corocznym świętem obchodzonym 25 września. W naszej szkole młodzież uczciła je w sposób humorystyczny, przedstawiając memy o swoim trudnym i odpowiedzialnym zawodzie. Dopełnieniem obchodów „Dnia Budowlańca” są coroczne otrzęsiny klas pierwszych.
W piątek 1 października „pod okiem” nauczycieli przedmiotów budowlanych: G.Foreiter, E.Lach, A.Grębockiej i M.Czerkawskiego, klasa 3wA zorganizowała otrzęsiny uczniów klasy 1bA8. Uczniowie klasy pierwszej musieli zmierzyć się z konkurencjami, które pomogły udoskonalić ich umiejętności zawodowe i kompetencje personalne. Po części integracyjno-zręcznościowej nadszedł czas ślubowania.
Nasi młodsi koledzy złożyli przysięgę, że:
„-fachowcom i sprawie budowlanej zawsze i wszędzie służyć będą,
-hali budowlanej do ostatniej warstwy tynku bronić będą,
-ścianie nośnej przechylić się nie dadzą, a pion na oko (nie) będzie wykonany,
-po Panu, który robotę zniweczył zawsze poprawiać będą i nikomu fuszerki nie oddadzą.”
Mamy nadzieję, że dotrzymają danego słowa, a reszta lat w szkole będzie pełna przyjemności.

Dzień Budowlańca 2021
Dzień Budowlańca 2021
« z 8 »

Skip to content