Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

XXVII Mityng Pływacki o Puchar Dyrektora ZSB



W dniu 6.03.20 r. na terenie szkolnego basenu odbył się już XXVII Mityng Pływacki o Puchar Dyrektora ZSB. Historia tych zawodów sięga roku 1992, kiedy to z inicjatywy ówczesnego dyrektora pana Zygmunta Kuli oraz nauczycieli WF, zorganizowano po raz pierwszy masową imprezę pływacką dla szkół średnich. W tym roku uczestniczyło 51 zawodników i 31 zawodniczek z dziewięciu szkół rybnickich. Uczestnicy rywalizowali na dystansach: 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym, 100 m stylem zmiennym oraz w sztafetach 4×50 m, reprezentując wysoki poziom umiejętności pływackich.
Puchar przechodni zdobyła w tym roku drużyna I LO.

Oto klasyfikacja generalna:
1. miejsce I LO (77 p.)
2. miejsce II LO (76 p.)
3. miejsce ZST (66 p.)
4. miejsce LO Urszulanki (58 p.)
5. miejsce ZSB ( 46 p.)
6. miejsce ALO (42 p.)
7. miejsce Izba Rzemieślnicza (16 p.)
8. miejsce ZME ( 13 p.)
9. miejsce IV LO (6 p.)

Miejsca na podium zdobyli:
100 m stylem zmiennym M
1. Jakub Szyniec ZST (czas 1.11,96 s)
2. Bartosz Urbanek II LO (czas 1.15.56 s )
3. Paweł Burda I LO (czas 1.23,94 s )
50 m stylem dowolnym M
1. Szymon Cichulski ZST (czas 29,12 s)
2. Michał Konopka LO Urszulanki (czas 31,27 s)
3. Mikołaj Pricop I LO (czas 31,56 s)
50 m stylem dowolnym K
1. Małgorzata Kania II LO ( czas 33,39 s )
2. Wiktoria Wajda II LO ( czas 33,69 s )
3. Kaja Strójwąs I LO (czas 37,18 s )
50 m stylem grzbietowym M
1. Kamil Kurzak ZST ( czas 28,52 s )
2. Łukasz Piórecki ALO ( czas 37,69 s )
3. Makary Sciseł LO Urszulanki ( czas 38,99 s )
50 m stylem grzbietowym K
1. Izabela Kusak II LO ( czas 33,98 s )
2. Agata Nowak I LO ( czas 41,16 s )
3. Oliwia Pająk ALO ( czas 42,52 s )
50 m stylem klasycznym M
1. Karol Draga I LO (czas 36,95 s )
2. Grzegorz Grochowski ZST ( czas 37,64 s )
3. Piotr Grzywa II LO ( czas 41,09 s )
50 m stylem klasycznym K
1. Weronika Mania I LO (czas 41,86 s )
2. Julia Pruszowska ALO ( czas 44,86 s )
3. Magdalena Kapias LO Urszulanki (czas 47,1 s )
50 stylem motylkowym M
1. Kornel Zapert ZST (czas 28,62 s )
2. Kacper Górnik ZST ( czas 31,02 s )
3. Piotr Kaczmarczyk LO Urszulanki ( czas 31,51 s )
Sztafety 4×50 m M
1. ZST
2. I LO
3. ZSB 1
Sztafety 4×50 m K
1. II LO
2. I LO
3. ALO
Skład drużyny ZSB: Tomasz Głowacz, Jan Tarantowicz, Błażej Łagosz, Artur Sinka, Dawid Kolorz, Robert Zagraniczny, Daniel Kaczmarczyk, Bruno Hałas, Maksymilian Śleziak, Dawid Piechaczek, Kewin Gryt oraz nasze pływaczki: Paulina Pacholczyk, Monika Sobocińska, Alicja Korzuśnik, Agata Piekorz.
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
Wszystkim uczestnikom XXVII Mityngu Pływackiego dziękujemy za udział i wspaniałą rywalizację.
Do zobaczenia za rok!

Tekst: Gabriela Gurgul