Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU



W dniu 6.12.19 r. na terenie naszego szkolnego basenu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. W zawodach uczestniczyło 95 uczniów, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności pływackie, walcząc o indywidualne trofea i o tytuł „najbardziej rozpływanej klasy” w szkole.

Tak przedstawiają się wyniki najlepszej trójki dziewcząt i chłopców w poszczególnych konkurencjach:

25 m styl dowolny

1 m. Zofia Groborz (kl.4iB) czas 17,39 s

2 m. Wiktoria Groborz (kl.1bA) czas 19,17 s

3 m. Paulina Pacholczyk (kl.4bA) czas 19,52 s

50 m styl dowolny

1 m. Tomasz Głowacz (kl.4GI) czas 31,12 s

2 m. Jan Tarantowicz (kl.4bB) czas 32,83 s

3 m. Błażej Łagosz (kl.4GI) czas 34,68 s

25 m styl grzbietowy

1 m. Wiktoria Wilkiewicz (kl.4bA) czas 20,31 s

2 m. Klaudia Tlołka (kl.4GI) czas 21,19 s

3 m. Tatiana Kuczera (kl.GA8) czas 22,33 s

50 m styl grzbietowy

1 m. Mateusz Maciończyk (kl.1iA) czas 39,85 s

2 m. Dawid Kolorz (kl.4GI) czas 41,58 s

3 m. Kamil Kuczera (kl.4bB) czas 44,07 s

25 m styl klasyczny

1 m. Wiktoria Wilkiewicz (kl.4bA) czas 21,83 s

2 m. Paulina Pierchała (kl.2iA) czas 27,71 s

3 m. Paulina Pacholczyk (kl.4bA) czas 31,23 s

50 m styl klasyczny

1 m. Bruno Hałas (kl.4GI) czas 44,27 s

2 m. Maksymilian Śleziak (kl. 2iB) czas 47,8 s

3 m. Karol Smutniak (kl.1KA) czas 48,72 s

50 m styl motylkowy

1 m. Jan Tarantowicz (kl.4bB) czas 36,01 s

2 m. Tomasz Głowacz (kl. 4GI) czas 39,88 s

3 m. Kamil Kuczera (kl.1bB) czas 40,1 s

W konkurencji klasowych sztafet chłopców 4×50 m, najlepszą drużyną okazała się 4 GI, drugie miejsce zajęła 1GA8 i na trzecim uplasowała się klasa 1bA8.

Tytuł „najbardziej rozpływanej klasy” w naszej szkole zdobyła reprezentacja klasy 4 GI

Klasyfikacja drużynowa:

1 m. klasa 4 GI – 40 p.

2 m. klasa 2 iA – 24 p.

3 m. klasa 1 iA8 – 16 p.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy sukcesów pływackich  oraz dziękujemy za udział i zaangażowanie w organizację Mistrzostw Szkoły w Pływaniu ‘2019.

Tekst: Gabriela Gurgul