Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Maj to czas mobilności w ramach programu Erasmus+W dniach 7-9.05.2018 w Leuven (Belgia) odbyło się Seminarium kontaktowe „VET mobility on engineering/technology/construction” zorganizowane przez Epos czyli Narodową Agencję Programu Erasmus + we Flandrii.

Celem wydarzenia było umożliwienie uczestnikom przedstawienia propozycji nowych projektów oraz możliwość stworzenia partnerstw. Pierwszy dzień rozpoczął się od informacji o mobilnościach z sektora zawodowego oraz zapoznania się „każdy z każdym”.

Drugi dzień seminarium poświęcony był na pracę w małych grupach. Efektem są kontakty i pomysły do nowych projektów.  Na zakończenie dnia cała grupa udała się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Leuven słynie z najstarszego Uniwersytetu w Belgii, stąd tak duża ilość rowerów w mieście. Trzeciego dnia był czas na wymianę opinii o realizowanych projektach i partnerach oraz zaprezentowanie rezultatów seminarium. W efekcie zostały zainicjowane przygotowania do nowego projektu, oraz nawiązane nowe znajomości.

tekst: Ewa Lach

Skip to content