Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

73 rocznica Marszu ŚmierciW niedzielę 28 stycznia w Rybniku zorganizowano uroczystości związane z upamiętnieniem 73. rocznicy Marszu Śmierci więźniów obozu KL Auschwitz oraz kolejnej rocznicy Tragedii Górnośląskiej. 

W styczniu 1945 roku okupant niemiecki pędził tysiące więźniów z obozów zagłady w głąb Rzeszy Niemieckiej. Więźniowie pokonywali dziennie w mrozie ok. 20-30 km. Tylko nielicznym udało się uciec i przeżyć, większość ginęła po drodze. Jedna z tras wiodła przez Rybnik.

 

 

Na tych ważnych obchodach nie zabrakło pocztu sztandarowego naszej szkoły, który tworzyli uczniowie klasy IIIgA: Adam Razik, Adam Magiera i Bartłomiej Żurek pod opieką mgr Bartosza Florysa.
Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed obeliskiem obok stadionu miejskiego przy ul. Gliwickiej oraz przy pomniku w lesie nad rzeką Rudą. Zwieńczeniem uroczystości była Droga Krzyżowa i Msza św. w kościele w Rybniku – Wielopolu w intencji pomordowanych
w Marszu Śmierci.

Tekst: B. Florys

Skip to content