Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Pokaz sprzętu firmy TPI13 lutego w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku odbył się pokaz nowoczesnego sprzętu geodezyjnego poprowadzony przez Pana Tomasza Witkowskiego, przedstawiciela firmy TPI, wyłącznego dystrybutora firmy Topcon W Polsce.
Uczniowie klas 1gA8 i 2 gA mieli okazję zapoznać się z hybrydowym sprzętem geodezyjnym, czyli połączeniem tachimetru robotycznego z odbiornikiem GPS. Pan Tomasz Witkowski rozpoczął od krótkiego wykładu dotyczącego najnowocześniejszych technik pomiarowych. Zaprezentował możliwości instrumentów, a chętni uczniowie mieli okazję wypróbować prezentowany sprzęt i sprawdzić, jak bardzo on ułatwia pracę w terenie. Młodzież bardzo doceniła szybkość pracy i wszelkie ułatwienia, zwłaszcza po tworzeniu mapy na ćwiczeniach, gdzie korzystają z klasycznych metod pomiaru.
Uczniowie tyczyli punkty, wyznaczali linie równoległe, oceniali wielkość boiska „na oko”, a później mogli sprawdzić jego faktyczną wielkość – nikomu nie udało się poprawnie oszacować.
Chłodna aura nie przeszkodziła, uczniowie z zainteresowaniem oglądali nowoczesny sprzęt geodezyjny, planując przez jak długi czas muszą odkładać kieszonkowe, żeby móc kupić takie „cacko”. Pomimo wielkich zalet sprzętu, największe wrażenie na uczniach zrobiła cena instrumentów (około 90 000 zł).
Mamy nadzieję, że przedstawiciele firmy jeszcze nas odwiedzą i zaprezentują nowości z świata geodezji.

Pokaz sprzętu firmy TPI

tekst: M.Machnik

Skip to content