Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Wykład firmy „Lindner Polska”Dnia 26 października 2018r. klasy 3bA oraz 3bB miały okazję uczestniczyć w wykładzie zorganizowanym przez firmę „Lindner Polska”, który odbywał się na nowej hali Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej znajdującej się przy ZSB. 
Firma „Lindner Polska” jest jedną z części „Lindner Group”, która ma główną siedzibę w Arnstorf (Niemcy). Zajmuje się generalnym wykonawstwem robót budowlanych jak i wyrobem własnych produktów, m.in. podniesione podłogi czy metalowe sufity, które grzeją albo chłodzą. „Lindner” jest liderem w zakresie prac wykończeniowych, izolacji, fasad, a ich działalność obejmuje 26 różnych zakresów. 
Podczas prezentacji mieliśmy możliwość bliżej poznać działanie i zakres prac firmy oraz zobaczyć projekty, w których wkład miała. Naszych budowlańców jednak najbardziej zainteresowała możliwość późniejszego odbycia praktyki zawodowej w firmie i gwarancja zatrudnienia tych najlepszych po skończeniu szkoły. Oprócz tego, dla uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia, została przedstawiona możliwość podjęcia pracy na okres wakacyjny w firmie w Niemczech. Oferta praktyki zawodowej, czy chęć zarobienia w wakacje brzmiała bardzo zachęcająco, więc być może któryś z uczniów skusi się i wstąpi do „Lindnera” w charakterze nauki lub pracy?
Tekst: Emilia Frąś
Skip to content