Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Wrzesień i październik  – profilaktyka uzależnień i antyprzemocowaKlasy pierwsze i drugie uczestniczyły na przełomie września i października w warsztatach profilaktycznych  „Bądź żyrafą – czyli życie bez przemocy” oraz „Na krawędzi życia – profilaktyka uzależnień od narkotyków”.  W ramach warsztatów poruszone zostały zagadnienia dotyczące przemocy, czym jest przemoc oraz specyfika przemocy szkolnej. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak czuje się ofiara przemocy – trening empatii a także poznać problemy związane z fizjologicznymi, psychologicznymi, społecznymi i poznawczymi konsekwencjami zażywania narkotyków. Nauka zachowań asertywnych – jak odmawiać. Symulacje z użyciem narkogogli. Warsztaty były podsumowaniem projektu, w którym uczestniczyli (spotkanie, szkolenie) również nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

tekst: Iwona Zaparty

Skip to content