Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Wizyta w Portugalii  W dniach od 24 – 28 września 2018 r. odbyła się wizyta w Portugalii, monitorująca przebieg praktyk uczniowskich, realizowanych w ramach projektu europejskiego Erasmus +, w której miałam przyjemność uczestniczyć.  W Bradze na lotnisku przywitał mnie nie tylko pan Dariusz Garczarek i Leandro Borges, ale także piękna słoneczna pogoda.

Wizyta była bardzo udana, aczkolwiek dość męcząca. Wraz z właścicielem firmy miałam okazję odwiedzić miejsca pracy naszych praktykantów, poznać warunki pracy, porozmawiać z właścicielami firm, zwiedzić Bragę. Praktyka przebiegała zgodnie z planem,  a uczniowie byli zadowoleni, zarówno z pracy, jak i warunków mieszkaniowych w hotelu „ Estacao da Braga”.

Miejscowi opiekunowie grup poświęcili nam mnóstwo czasu i zadbali o to, byśmy wszyscy dobrze się czuli. W zwiedzaniu pobliskich miejscowości i portugalskich atrakcji uczestniczyli nauczyciele z Polski, Słowenii, Słowacji i Grecji. Wszyscy porozumiewali się w języku angielskim.

Dzień przed odjazdem właściciele firmy zorganizowali uroczyste spotkanie grupy polskiej                                                      i słoweńskiej, połączone z obiadem i rozdaniem certyfikatów. Uroczystość zwieńczył biało – czerwony tort z napisem „Dobrej podróży”. Atmosfera była wspaniała, a przemowa pana Heldera wzruszyła niejedno serce.

Z Portugalii wszyscy przywieźli mnóstwo pamiątek, pięknych wspomnień i nowych doświadczeń.

Na pochwałę zasługują z pewnością nasi uczniowie, którzy swoją wzorową postawą, sumiennym podejściem do obowiązków i kulturalnym zachowaniem zjednali sobie zarówno portugalskich  pracodawców, jak i opiekunów. Godnie reprezentowali naszą szkołę i Polskę, za co im serdecznie dziękuję.

 

                                                                          Tekst:  Grażyna Budziarska

 

Skip to content