Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Warsztaty „Cyberprzemoc – jak się chronić?”W dniu 20 grudnia klasa 1iA wzięła udział w warsztatach nt. „cyberprzemoc – jak się chronić?” przeprowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie. Warsztaty te są częścią realizowanego przez szkołę zadania nr 3 mającego na celu podniesienie kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
Warsztaty zostały skierowane do osób młodych, które najczęściej wykorzystują media społecznościowe i są najbardziej podatne na cyberprzemoc. Podczas warsztatów omówione zostały źródła przemocy w Internecie, zagrożenia z nim związane oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych. Celem warsztatów było uświadomienie słuchaczom, że cyberprzemoc może dotknąć każdego, a jej konsekwencje ponosi nie tylko ofiara i jej otoczenie, ale także sprawca. Uczniowie dowiedzieli się również skąd się bierze cyberprzemoc, jakie są zagrożenia z nią związane oraz jak się przed nią chronić szczególnie podczas codziennego wykorzystania serwisów społecznościowych.
Bogdan Zaparty

Skip to content