Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Warsztaty antydyskryminacyjneW dniu 6 lutego grupa uczniów klasy 2iB uczestniczyła w warsztatach antydyskryminacyjnych prowadzonych przez przedstawicielki Fundacji Heinricha Bolla z Warszawy. Zajęcia obejmowały projekcję filmu, dyskusję oraz pracę w grupach. Uczniowie poruszali różne zagadnienia i szukali odpowiedzi na różne pytania, np.: co czyni nas Polakami, co jest ważne, aby utożsamiać się z danym krajem, czy znajomość języka jest wystarczająca, aby czuć się obywatelem danego kraju. Uczestnicy poznali też historie różnych imigrantów oraz zastanawiali się jak rozwiązać problem dyskryminacji, imigracji i wojny. Warsztaty antydyskryminacyjne zostały przeprowadzone w naszej szkole po raz drugi i z pewnością nie ostatni.
Tekst i organizacja: G.Budziarska

Skip to content