Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Rusza Maraton Pisania Listów !!!Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła w tym roku do akcji Maratonu Pisania Listów organizowanej przez Amnesty International, a polegającej na pisaniu listów w obronie osób, których prawa w niektórych krajach są łamane.

Maraton po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 2001 roku . Obecnie to największe na świecie wydarzenie w obronie praw człowieka.

W naszej szkole listy piszemy w dniach od 3 do 7 grudnia na lekcjach wychowawczych. Osoby chętne mogą także napisać list w czasie wolnym – w bibliotece. Każdy może napisać dowolną ilość listów i sam wybiera osobę w obronie której chce napisać.

Pamiętajmy – dla nas napisanie listu to niewielki gest, a dla osoby więzionej lub prześladowanej to często bardzo realna i konkretna pomoc. Przez te wszystkie lata dzięki Maratonowi udało się pomóc wielu ludziom.

Wasze listy naprawdę podniosły mnie na duchu, gdy byłem w więzieniu. Dziękuję!” Chelsea Manning – USA

Jesteście wspaniałymi ludźmi. Jesteście absolutnie cudowni! Podarowaliście wielu osobom, w tym mnie, nadzieję na lepszą przyszłość”. Moses Akatugba – Nigeria

Dziękuję wszystkim osobom wspierającym Amnesty International! Wasze działania odniosły sukces, co pokazuje moje uwolnienie”. Aleś Bialacki – Białoruś

NAPISZ LIST! ZMIEŃ ŻYCIE!

 

Organizatorzy: M. Pruszowska, E. Maciejek

Skip to content