Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Otrzęsiny klas pierwszych geodezji i architektury krajobrazu26 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się bardzo udana uroczystość OTRZĘSIN klas pierwszych Technikum.

Klasy 1gA, 1gA8 oraz 1kA dopingowane przez starszych kolegów, koleżanki i nauczycieli, dzielnie walczyli w trzech konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku.

Pierwsza konkurencja polegała na zaliczeniu toru przeszkód, przygotowanego na sali gimnastycznej przez Panią Celinę Kaczmarczyk oraz Jolantę Dziewior. W czasie wykonywania tego etapu konkurencji należało wypić sok z cytryny oraz zjeść kawałek cebuli, roszponki czy jadalnych kwiatów.

Drugą konkurencją był quiz wiedzy ogólnej, który wraz z klasą 3GI przygotowała Pani Małgorzata Maciończyk. Trzeba przyznać, że uczniowie mają ogromną wiedzę ogólną i w większości znali odpowiedzi na zadawane pytania.

Trzeci etap konkurencji opierał się na zaliczeniu zadań w terenie, przygotowanych przez klasę 2gA pod nadzorem nauczycieli geodezji: Anny Gorol, Magdaleny Machnik i Małgorzaty Maciończyk. Konkurencje geodezyjne były najbardziej czasochłonne, ale każda z klas pierwszych zaliczyła pozytywnie ten etap konkurencji.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali wychowawcy klas.

Po dobrej zabawie uczniowie klas I złożyli zapewnienie, iż będą się starać zdobywać dobre wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę, szanować nauczycieli i … słuchać starszych kolegów.

Po złożeniu „przysięgi” młodzież klas starszych oficjalnie przyjęła do społeczności uczniowskiej klasy I, życząc powodzenia na polu naukowym.

O dobrą zabawę zadbały klasy 2gA i 3GI.

Tekst: A.Gorol

Skip to content