Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Otrzęsiny klas pierwszych budowlanych26 września 2019 r. tradycji stało się zadość i odbył się chrzest klas budowlanych I bA i I bA8. Starsi koledzy z II bA pod opieką pani Grażyny Foreiter i z 3bA pod opieką pana Mirosława Czerkawskiego poddali próbie pierwszoklasistów, którzy, od tego właśnie dnia, mieli się stać pełnoprawnymi uczniami naszego technikum.

Poszczególne zadania wymagały od kandydatów na ucznia rzemiosła budowlanego: właściwej organizacji, sprawności, refleksu podczas gry w paintball oraz umiejętności prowadzenia taczki. Pierwszaki wywiązały się z zadania, popisując się doskonałą kondycją fizyczną i niezwykłym poczuciem humoru – jak na budowlańca przystało. Wychowawcy klas pierwszych pani Aniela Grębocka oraz pani Sylwia Heler- Groborz nie kryły dumy ze swych podopiecznych. W obecności drugoklasistów i przed profesorami naszej szkoły pierwszaki złożyły przysięgę:

My Pierwszaki, ślubujemy Wom!

Bydymy przestrzegać wszystkich nakazów i łobowiązków w szkole.

Wiemy, że łobowiązki te bydom srogie, ale chodźby my mieli dostać hercklekotów, przysięgomy Wom, że bydymy dobrze reprezentować naszo szkoła tam, kaj postawiymy naszo szłapa i bierymy se na świadków Was wszystkich Starszaków


No cóż… zapamiętaliśmy to zobowiązanie.

Starejcie sie, co byście se nie narobili gańby.

Po złożeniu przysięgi nastąpiło pasowanie na budowlańca za pomocą kasku i poziomicy.

Jak było… zobaczcie zdjęcia…. Witamy wśród braci uczniowskiej ambitnych pierwszaków.  Dziękujemy wszystkim profesorom za opiekę na wycieczce.

Skip to content