Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Olimpiada Teologii KatolickiejW dniu 5 marca br. na Wydziale Teologicznym w Katowicach odbył się finał diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Dumni z Ewangelii i z Polski”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym: Damian Dudek z kl. 2iA oraz Kamil Bluszcz z kl. 1iA.

Uczestnicy Olimpiady oprócz wykazania się wiedzą, mieli możliwość wzięcia udziału we Mszy św. w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym oraz wysłuchania wykładu ks. dra Bartłomieja Kuźnika pt. „Chlebak pełen słów – wędrowcom na drogę. O mocy i pięknie słowa”. 

Chociaż nasi uczniowie nie zajęli miejsc na podium, to gratulujemy im udziału w finale etapu diecezjalnego i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. 

Tekst: ks. Paweł Gajda

Skip to content