Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Nasi uczniowie wolontariuszamiW październiku bieżącego roku uczestnicy 12-20 Hufca Pracy w Rybniku w ramach wolontariatu wykonali remont pomieszczenia socjalnego w budynku Zespołu Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Niedobczycach przy ulicy Barbary 22b. Do przeprowadzenia prac remontowych wyznaczono uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku. Uczniowie: Łukasz Dronszczyk, Dawid Kufka oraz Kamil Szypulski pomogli przekształcić pomieszczenie socjalne w pokój komputerowy.

Prace remontowe zostały wykonane w 2 etapach. Podczas pierwszego etapu, w dniach 10-12.10.2018 r. wolontariusze wykonali: demontaż ściany działowej oraz skucie glazury, następnie wykonali konstrukcję stalową ścian.

Podczas 2 etapu, w dniach 25-26.10.2018r. uczniowie przykręcali oraz przyklejali płyty kartonowo-gipsowe, osadzali narożniki, wykonali spoinowanie płyt kartonowo –  gipsowych oraz zostały uzupełnione ubytki w podłodze poprzez wylewkę.

Wolontariusze biorący udział w przedsięwzięciu wykazali się ogromnym zaangażowaniem, starannością, dokładnością i sumiennością wykonywania powierzonych obowiązków.

Całość przedsięwzięcia miało na celu promowanie wolontariatu oraz pomoc potrzebującym. Dla wolontariuszy motorem wyżej wymienionych działań był fakt, iż pomieszczenie będzie służyło wychowankom Stowarzyszenia Uskrzydleni.

Autor tekstu: Dorota Korona Wychowawca 12-20 HP w Rybniku
Autor zdjęć: Agnieszka Frydecka

Skip to content