Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Maturzyści w ŁagiewnikachW dniu 6 marca br. uczniowie klas maturalnych pod opieką p. Joanny Gebauer , ks. Pawła Gajdy i o. Heribertusa Wea, SVD udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Celem tego wyjazdu było zawierzenie Opatrzności Bożej wszystkich tegorocznych maturzystów. Po dotarciu na miejsce o godz. 11.00 w kaplicy, w której znajduje się cudowny obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. s. Faustyny została odprawiona Msza św. w intencji pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz właściwego wyboru drogi życiowej. Nasi maturzyści powierzyli również Panu Bogu swoich rodziców, rodzeństwo oraz nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki udali się na spotkanie z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Miłosierdzie Boże
nie zna granic. Bóg kocha każdego człowieka i zawsze czeka z otwartym sercem za powrót każdego marnotrawnego syna. Trzeba ufać Bożemu Miłosierdziu. Tak zachęcała siostra zakonna. Po spotkaniu uczniowie mieli czas dla siebie na posiłek i osobistą modlitwę. O godz. 14.00 udali się do Centrum Jana Pawła II. Mieli oni okazję zobaczyć kopię całunu turyńskiego i zwiedzać kaplicę poświęconą Wielkiemu Rodakowi św. Janowi Pawłowi II. Pielgrzymka była bardzo udana, a na twarzach młodych ludzi widać było radość i spokój ducha.

Autor: o. Heribertus Florianus Wea, SVD

Skip to content