Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Maraton Pisania ListówZa nami kolejna edycja Maratonu Pisania Listów. W tym roku udało się nam napisać 246 listów!!! Najwięcej napisaliśmy w obronie młodego chłopaka z Sudanu niesłusznie skazanego na śmierć, w obronie Nasu Abdulaziza
z Nigerii postrzelonego podczas obrony własnego domu oraz w obronie mężczyzny pochodzącego z mniejszości etnicznej Ujgurów, uwięzionego w jednym z tajnych chińskich obozów.
Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na napisanie chociaż jednego listu. Dzięki takim niewielkim gestom,
jeżeli czynione są masowo – można naprawdę wiele zdziałać.
Szczególne podziękowania należą się Emilii Turek, która stała się prawdziwą rekordzistką naszej szkoły i napisała łącznie 19 listów!!!
Akcja nie została jeszcze zupełnie zakończona, ale wiemy, że w Polsce napisano w tym roku ponad 328 tysięcy listów. W tej masie są również listy z naszej „budowlanki” – możemy być z tego dumni 🙂
W tym roku zorganizowaliśmy również małą akcję wspierającą Maraton Pisania Listów, a polegającą na sprzedaży ozdobionych torebek i kartek świątecznych. Pieniądze pochodzące z akcji zostaną przeznaczone na zakup znaczków potrzebnych do nadania listów. Wszystkim ofiarodawcom – również DZIĘKUJEMY!!!

Skip to content