Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Maraton Pisania Listów zakończonyW dniach od 3 do 7 grudnia odbywał się w naszej szkole Maraton Pisania Listów organizowany już od 18. lat przez Amnesty International. W bieżącym roku w całej Polsce działały 854 miejsca, w których napisaliśmy ponad 300 tysięcy listów solidarności i apeli do władz w sprawie tegorocznych bohaterek Maratonu.
To rekordowy Maraton Pisania Listów ze względu na liczbę miejsc, gdzie pisano listy! Liczba listów jest natomiast drugą pod względem wielkości!


W naszej szkole udało się napisać 179 listów. Niektóre klasy stanęły na wysokości zadania i bardzo zaangażowały się w ideę Maratonu. Najwięcej listów napisała klasa 4gA, a w dalszej kolejności: klasa 3bA, 1w, 4iA i 3GI. Były też osoby, które zabierały wzory listów do domu, żeby napisać je w większej ilości 🙂 Jednej z naszych uczennic udało się razem z rodziną napisać 25 listów!!! Chapeaubas!!!

Najwięcej listów napisaliśmy w obronie społeczności Sengwerz Kenii, następnie w obronie kobiety z Kirgistanu walczącej o prawa dla osób z niepełnosprawnościami, a także w obronie kobiety z RPA prześladowanej za obronę ziemi przodków.

Dziękujemy wszystkim za każdy napisany list, bo jak mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce „Chcemy pokazać, że działając razem naprawdę mamy moc, by zmieniać świat”.

tekst: E. Maciejek

Skip to content