Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Maraton Pisania Listów 2019W dniach od 29 listopada do 15 grudnia w naszej szkole będzie miał miejsce Maraton Pisania Listów – impreza organizowana pod patronatem Amnesty International. Akcja poświęcona jest ludziom, którzy
na całym świecie podejmują olbrzymie ryzyko i walczą o nasze prawa. Są jednak prześladowani, torturowani, pozbawiani wolności, a nawet zabijani – tylko dlatego, że stanęli w obronie innych. Bez ich odwagi nasz świat pozbawiony byłby sprawiedliwości i równości. Potrzebują jednak naszego wsparcia, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

W 2018 roku w całej Polsce, w 854 miejscach napisano 308 974 listów. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Jak napisać list? BARDZO PROSTO!!!

Przede wszystkim musisz uwierzyć w skuteczność akcji i w to, że Twój głos jest naprawdę ważny! W czasie trwania akcji na jednej z lekcji wychowawczych będzie możliwość napisania listu (lub listów). Przez cały ten czas (29.11 – 15.12.2019) stanowisko pisania listów będzie również w bibliotece. Udział w akcji jest całkowicie dobrowolny. List piszemy odręcznie, do rządu kraju, w którym przebywa osoba, wobec której łamane są prawa człowieka – wzory takich listów będą przygotowane. Wystarczy poświęcić parę minut na napisanie listu, a być może dzięki temu – zmienisz czyjeś życie … Warto więc chyba… ZAPRASZAMY!!!

O szczegółach akcji przeczytasz na stronie: https://maraton.amnesty.org.pl/

Skip to content