Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Kolejny sukces budowlańców !!!W dniu 26.04.2019 r. odbyła się IV Edycja Wojewódzkiego Konkursu ,,Młody Mistrz Budownictwa” skierowana do uczniów szkół województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie technik budownictwa.

Do rywalizacji stanęło dwanaście szkół z województwa śląskiego: Każda placówka mogła zgłosić do konkursu jedną trzyosobową drużynę, która musiała wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu budownictwa oraz umiejętnościami praktycznymi w murarstwie. Konkurs był podzielony na dwie części: pisemną składającą się z zadań otwartych i zadania praktycznego polegającego na wykonaniu przez dwuosobowy zespół termomodernizacji ściany muru, osadzeniu parapetu oraz wykonaniu obróbki blacharskiej attyki muru zgodnie z rysunkami i opisem projektowanych robót. Suma zdobytych punktów z części pisemnej oraz praktycznej wyłoniła najlepsze szkoły budowlane w województwie śląskim.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Paszak ,Szymon Dronszczyk z klasy 4bA i Tomasz Zimończyk z 3bA, która zajęła zaszczytne II miejsce. Opiekunem uczniów była mgr inż. Aniela Grębocka.

Wszyscy zawodnicy otrzymali ciekawe nagrody!

UCZESTNIKOM GRATULUJEMY SUKCESU!!!!

Skip to content