Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

III Dzień Przebieranego w ZSBWe wtorek, 16.01.2017r. odbyła się w naszej szkole trzecia już edycja „Dnia Przebieranego”. Uczniowie i nauczyciele postanowili w tym dniu pokazać się nieco z innej strony, ubierając zamiast codziennych strojów karnawałowe kreacje!

Wzorem ubiegłych lat wszyscy wykazali się niesamowitą kreatywnością, a różnorodność kostiumów była zadziwiająca. Każdy z uczestników zabawy zmienił coś w sobie – jedni mniej, inni więcej. Ci ostatni wzbudzali największe zainteresowanie. 
Na korytarzach można było dostrzec Szalonego Kapelusznika, Czerwonego Kapturka, zakonnicę, kowboja, wojskowych, Śnieżynkę, Włóczykija, pandę, pin-up girl, Jokera czy Piotrusia Pana z Dzwoneczkiem.
 

Wzorem ubiegłego roku również grono pedagogiczne stanęło na wysokości zadania i postarało się o świetne stroje. Wśród nich był zabawny klaun, nieco smutny arlequin, pszczółka po liftingu, śnieżnobiała Śnieżynka, majestatyczny król czy urocze paniczki z lat 20-stych i 70-tych.

Zgodnie z zapowiedzią odbył się konkurs na najlepsze przebranie w dwóch kategoriach – uczniowie i nauczyciele. Chętnych było wielu, więc rywalizacja, choć w formie zabawy, była zacięta. Każdy mógł zagłosować na swojego faworyta wciskając ‘lajka’ pod wybranym zdjęciem w odpowiedniej galerii na szkolnym Facebooku. 

Przebrani nauczyciele wykazali się odwagą i sporym dystansem biorąc udział w w tym konkursie (oczywiście w swojej kategorii). Zacięty bój o palmę pierwszeństwa stoczyli pan dyrektor Marek Florczyk jako król Artur i pan Bartosz Florys jako pszczółka, który ostatecznie zwyciężył, uzyskując 103 głosy.

Wśród uczniów bezkonkurencyjna okazała się Emilia Frąś, która własnoręcznie przygotowała strój Jack’a Sparrow z filmu „Piraci z Karaibów” Emilia zgarnęła aż 461 głosów!   Na drugim miejscu uplasowała się Adrianna Brzezina z 382 głosami. 

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy jeszcze raz dziękujemy! 

Cieszy fakt, że w naszej szkole jest tak wielu ludzi z dystansem do siebie, zakręconych i tych, którym chce się angażować w coś niecodziennego, kolorując tym samym naszą nieco poszarzałą codzienność. 
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku imprezę uda się powtórzyć  .

Organizacja przedsięwzięcia i tekst:
E. Rafińska

Skip to content