Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Gra terenowa Kody da Vinci23 października na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyła się w naszej szkole gra terenowa „Kody da Vinci”. Temat gry związany był z 500-tną rocznicą śmierci Leonarda da Vinci przypadającą w 2019 roku. Leonardo był włoskim malarzem, architektem, filozofem, muzykiem, pisarzem, odkrywcą, matematykiem, mechanikiem, wynalazcą i rzeźbiarzem. To prawdziwy „człowiek renesansu” i bardzo interesujący temat do gry terenowej 😉

W naszej grze „Kody da Vinci” startowały cztery drużyny: dwie z klasy 3GI, jedna z klasy 2bA i jedna z klasy 4bB. Celem zawodników było dojście w ciągu 45 minut do pięciu stanowisk przygotowanych w różnych zakątkach szkoły i wykonanie czekających tam na nich zadań. A były one przeróżne, m.in. test z wiedzy o Leonardzie, układanie puzzli na czas, kalambury, namalowanie współczesnej Mona Lisy, przygotowanie papierowego samolotu i wykonanie nim jak najdłuższego lotu … oraz wiele innych. Drużyny mężnie walczyły o zwycięstwo, nie zapominając przy tym, że gra terenowa to wyścig z czasem, refleks, wiedza, ale też humor i dobra zabawa.

Wyniki końcowe gry:

I miejsce – Radek Blacha, Bartosz Basak, Wiktoria Cichon, Ola Reś z klasy 3GI,

II miejsce – Jacek Chmiel, Kamil Kaczmarczyk, Maciek Oszek, Patryk Sułkowski z klasy 4bB,

III miejsce – Łucja Kurasz, Jakub Kuś, Mateusz Kowal, Dawid Orlikowski z klasy 3GI,

IV miejsce – Zuzia Dierżęga, Dominika Gembalczyk, Wiktoria Krakowczyk, Karol Kuczera z klasy 2bA.

Wszystkim zawodnikom DZIĘKUJEMY BARDZO za udział, a zwycięzcom – GRATULUJEMY!!!

Szczególne podziękowania należą się też wszystkim osobom, które pomogły nam w przygotowaniu gry. Są to przede wszystkim: Rozalia Niemiec, Laura Zowal, Daniel Zdziebko, Sandra Wróbel, Emilia Turek, Adam Czarnecki. Z Wami życie jest łatwiejsze :))) Dziękujemy!

Skip to content