Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Finał 7. edycji Międzyszkolnej Ligi Czukbolowej Rybnik 2018W dniu  12 czerwca  2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych odbył się finał 7. edycji ligi czukbolowej rybnickich szkół średnich.

Do  rozgrywek zgłosiło się siedem drużyn  z następujących szkół: ZST 1, ZST 2, ZSME, LU, IV LO, ZSB 1, ZSB 2.

Naszą szkołę reprezentowały dwa składy zawodników:

Tchouk ZSB 1: tegoroczni absolwenci:Julia Staszczyk, Daniel Kwaśny, Wiktor Luks, Oskar Stajer oraz Wiktor Kasprzyk, Adrian Pleśniar, Paweł Gramcow, Mateusz Bugała, Karolina Berger – uczniowie kl.3iA, Agata Uliarczyk – kl. 2GI

Tchouk ZSB 2: Patryk Smolaga, Patryk Cichy, Wojciech Holona, Piotr Szala, Adam Hyliński – uczniowie kl. 1iA oraz Beata Hap – kl. 1GI

Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, każda więc drużyna rozegrała sześć spotkań, w sumie rozegraliśmy 21 meczów. Za zwycięstwo drużyna zdobyła 2 punkty, za remis 1 punkt i 0 punktów za porażkę.

  1. miejsce, podobnie jak rok temu, zdobyła reprezentacja LO „Urszulanki”. Nasza drużyna chociaż zremisowała z mistrzami, to ostatecznie zajęła 3. miejsce, a nasi pierwszaki z Tchouk ZSB2 z meczu na mecz czynili niesamowite postępy, w przyszłym roku powalczą o lepsze miejsce w lidze.

 

Klasyfikacja drużynowa:

I m. LO „Urszulanki”  – 11 p.

II m. ZST 1 – 10 p.

III m. ZSB 1 – 9 p.

IV m. IV LO – 6 p.

V m. ZST 2 – 3 p.

VI m. ZSME – 2 p.

VII m. ZSB 2 – 1 p.

 

 

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i trud przygotowań do zawodów oraz wszystkim czukbolistom za sportową walkę i poświęcenie.

Szczególne podziękowania składamy naszym absolwentom, którzy przez cztery lata godnie reprezentowali szkołę oraz aktywnie włączyli się w promocję i popularyzację czuka.

Zapraszamy na kolejną edycję ligi czukbolowej!

Tekst: Gabriela Gurgul

Skip to content