Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Druk 3D – odwiedziny w RCEZ18 grudnia grupy klas IiB oraz 2GI uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej. Pan Michał Weczerek zapoznał nas z wyprodukowanymi przez uczniów drukarkami 3D jak również z frezarkami CNC. Przedstawił sposób na zaprojektowanie danego elementu i późniejsze wydrukowanie go.
Zwrócił uwagę, że jednym z największych problemów związanych z zakupem pierwszej drukarki 3D jest wybór właściwego urządzenia. Wyjaśnił nam również, że DRUKOWANIE PRZESTRZENNE to metoda wytwórcza polegająca na nakładaniu materiału budulcowego warstwa po warstwie i jego selektywnym spajaniu.
Na koniec przeszliśmy na halę gdzie zobaczyliśmy jak działa frezarka CNC – od momentu zaprojektowania elementu do jego wykonania.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: A. Wdowiak i L. Lukaszczyk

Skip to content