Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:


Uniwersytet Śląski

Wyższa Szkoła Techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej

Czesko-polska szkoła renowacji zabytkówLogotypy CZ-PL Przekraczamy granice
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”

O projekcie

” Czesko-polska szkoła renowacji zabytków”

Od 1 stycznia 2020 w Zespole Szkół Budowlanych rozpoczynamy realizację kolejnego projektu w ramach programu

INTERREG V-A Republika Czeska-Polska

„Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia“


Logotypy CZ-PL Przekraczamy granice
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”

” Czesko-polska szkoła renowacji zabytków”

Numer umowy: PL142/2150/2019/INT

Numer projektu: CZ.11.3.119/0.0/0.0/16_013/0002150

Czas realizacji projektu: 01.01.2020 – 31.10.2020

Wartość projektu: 23 054,38 EUR

Partnerzy Projektu:

– Miasto Rybnik – Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku

– Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im. Heinricha Himmla

– Organizace Střední Průmyslová Škola Stavební, OpavaW ramach projektu odbędą się następujące działania:

1. Marzec – Przygotowanie teoretyczne nt regulacji prawnych ochrony i konserwacji zabytków

2. Kwiecień – Rekrutacja uczniów z kierunków: budownictwo – kl. II – 20 os., geodezja – kl. III, kl. II – 20 os., architektura krajobrazu – kl. I – 20 os.

3. Maj – Realizacja 2 – tygodniowych praktyk zawodowych w Pałacu w Rzuchowie dla uczniów ZSB w Rybniku (PL) z kierunków: budownictwo – 8 os. , geodezja – 4 os., architektura krajobrazu – 4 os. pod opieką 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Realizacja 2 – tygodniowych praktyk zawodowych w Pałacu w Rzuchowie dla uczniów SSPS w Opawie (CZ) z kierunków: budownictwo – 10 os. , geodezja – 5 os., pod opieką 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych.

4. Październik – Podsumowanie projektu w Opawie – spotkanie uczestników projektu i zespołów realizujących wszystkich Partnerów.

Zespół Projektowy


Katarzyna Wróbel

Kierownik projektu

tel. 32 42 222 79

katarzynawrobel@zsbrybnik.plEwa Lach

Koordynator

tel. 32 42 222 79

ewalach@zsbrybnik.plKatarzyna Kowalska

Pracownik administracyjny

tel. 32 42 222 79 w. 31,36Centrum Usług Wspólnych

Księgowość projektu

ul. W. S. Reymonta 69

44-200 Rybnik

tel: 32 439 06 00


(powrót na górę strony)

 Logotypy CZ-PL Przekraczamy granice
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”

Aktualności

Od 5.10.2020 realizujemy 2 –tygodniowe praktyki zawodowe w projekcie „Czesko-polska szkoła renowacji zabytków” w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska

Partnerami Projektu są: Miasto Rybnik – Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku, Pałac w Rzuchowie/ Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr KulturyOrganizace Střední Průmyslová Škola Stavební, Opava. Młodzież ze szkoły polskiej (4 geodetów, 4 architektów krajobrazu i 8 budowlańców)  i czeskiej (5 geodetów  i 8 budowlańców) odbywa wyjątkowy staż przy renowacji zabytkowego pałacu w Rzuchowie. Jest to czas nauki prac przy obróbkach z blachy miedzianej, sztukaterii, są też prace w parku pod okiem instruktora dendrologa, zaś geodeci tworzą od podstaw mapę terenu wokół pałacu.

W pierwszym tygodniu 05-09.10.2020 r.  geodeci i architekci krajobrazu pod opieką p. Małgorzaty Maciończyk mieli pełne ręce roboty, ale też wiele się działo na placu budowy. W poniedziałek było szkolenie BHP przeprowadzone przez p. Mirosława Czerkawskiego, wizyta Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mgr Łukasza Konarzewskiego, który sprawuje patronat nad naszym projektem, odwiedziny Wójta Gminy Kornowac i wizyta koordynatora projektu z ZSB w Rybniku Ewy Lach. W środę była kontrola projektu przez Janę Gebauer projektová manažerka Fondu mikroprojektů 2014 – 2020 v Euroregionu Silesia Program Interreg V-A Česká republika – Polsko z Opavy i wizyta koordynatora czeskiego Partnera Ivo Rychtara, a z polskiej strony wizyta p. Dyrektor Katarzyny Wróbel. W czwartek nie lada atrakcja spotkała uczestników projektu – w pracach pielęgnacyjnych zabytkowego drzewostanu pomagał Mistrz Polski  we wspinaczce drzewnej, a zarazem Mistrz Polski w Arborystyce Marcin Anczakowski. Pokaz był pełen emocji, każda chętna osoba przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa mogła spróbować tej trudnej sztuki. Zmagania te obserwował redaktor Radia 90, zbierając materiał do reportażu o realizacji projektu „Czesko-polska szkoła renowacji zabytków”. Na zakończenie tygodnia do grupy międzynarodowej dołączyli pod opieką p. Anieli Grębockiej  nasi budowlańcy, którzy po zakończeniu kwarantanny mogli osobiście zapoznać się z obiektem i pomóc w renowacji zabytku, jakim jest Pałac w Rzuchowie. Poza pracą i nauką najważniejsza jest też integracja młodzieży z Polski i Czech, ze względu na konieczność odbycia kwarantanny części polskiej grupy, większość działań integracyjnych i kulturalnych została przesunięta na drugi tydzień praktyki zawodowej.  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

 

Informacja

Zajęcia z konserwatorem odbędą się 9.03.2020 oraz 16.03.2020 w Sali konferencyjnej (sala 42)


Harmonogram zajęć w dniu 09.03.2020:
3. 2 gA+3 GI (tylko gr. TG)
4. 2 gA+3 GI (tylko gr. TG)
5. 2 bA
6. 2 bA
7. 1 kA+1 AW8 ( tylko gr. TA )
8. 1 kA+1 AW8 ( tylko gr. TA)

Harmonogram zajęć w dniu 16.03.2020:
3. 1 kA+1 AW8 ( tylko gr. TA)
4. 1 kA+1 AW8 ( tylko gr. TA)
5. 2 gA+3 GI (tylko gr. TG)
6. 2 gA+3 GI (tylko gr. TG)
7. 2 bA
8. 2 bA

(powrót na górę strony)

 Logotypy CZ-PL Przekraczamy granice
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”

 Logotypy CZ-PL Przekraczamy granice
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”

Galeria


Cz - Pl - Rzuchów
Praktyka zawodowa w Pałacu w Rzuchowie
« z 6 »

(powrót na górę strony)

Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku
Skip to content