Logotypy EFS
Technikum nr 4
Szkoła branżowa

Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik
Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00
E-mail:
zsbrybnik@gmail.com
Technikum akademickie
Posiadamy status techników akademickich następujących ośrodków:
Politechnika śląska

Centrum kształcenia inżynierów

Uniwersytet śląski

Wyższa szkoła techniczna

Biuletyn Informacji Publicznej


eTwinning

Konkurencyjność uczniów ZSB w Rybniku na rynku pracy

Erasmus +

Zakończenie roku klas maturalnych27 kwietnia  2018 r. w OPP Przygoda odbyła się uroczystość zakończenie roku klas maturalnych. W tym roku szkolnym żegnaliśmy pięć klas czwartych: IV bA (wychowawczyni Pani Aniela Grębocka), IV bB (wychowawczyni Pani Mirosława Jursza), IVgA (wychowawczyni Pani Zuzanna Nowak), IV iA (wychowawczyni Pani Katarzyna Herok) i IV DS (wychowawczyni Pani Ewa Lach).

Na początku uroczystości dyrektor Marek Florczyk, w ciepłych słowach, wspominał uczniów, którzy byli niezwykłymi osobowościami. Wryli się oni w naszą pamięć przez 4 lata nauki w Zespole Szkół Budowlanych i w szczególny sposób zostaną zapamiętani. Każdy z nich dostał pamiątkowy kubek. Następnie po podziękowaniach złożonych przez przedstawiciela Rady Rodziców, na scenę zostali zaproszeni najlepsi uczniowie wraz z rodzicami: Natalia Ciućka, Katarzyna Pluta, Katarzyna Wawrzyńczyk i Daniel Liszowski. Dyrektor wręczył im świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i bony książkowe, a rodzicom przekazał listy gratulacyjne. Potem na scenie oklaskiwaliśmy uczniów wyróżniających się w różnych dziedzinach m.in. w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, czy pracy w szkolnym wolontariacie.

Po części oficjalnej młodsi koledzy pod opieką Pani Joanny Mikułki i Pani Magdaleny Machnik oraz przy akompaniamencie Pana Szymona Bartkowiaka, przygotowali dla maturzystów krótkie pożegnanie, które zakończyło się wręczeniem symbolicznych podków na szczęście oraz wysłuchaniem piosenki „Matura”.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie klas czwartych udali się do sal na ostatnie spotkania z wychowawcami.

Skip to content