Strona wykorzystuje pliki cookies
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych oraz dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w w naszej "Polityce Cookies".

  

wirtual wycieczka

hiphop

lipdub1

Start

Text Document
Koncepcja Pracy Zespołu Szkół Budowlanych na lata 2012-2017

Pobierz (*.pdf ~1,9MB) 

Reforma edukacji - MEN

Reforma edukacji - Kuratorium

Dzień języków obcych 2017

received 1449789415089691Poniedziałek 20 listopada 2017 roku, przeszedł do historii ZSB jako data specjalna. Właśnie wtedy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
W organizację oryginalnego programu imprezy zaproponowanego przez nauczycieli języków, jak zwykle, aktywnie zaangażowała się ogromna grupa uczniów ZSB, nadając wydarzeniu niepowtarzalny charakter.

W ciągu całego dnia młodzież uczestniczyła w szeregu atrakcyjnych zajęć.
Imprezę zainaugurowało spotkanie z wyjątkowym gościem, Scottem Tattamem – native speakerem, Australijczykiem, mieszkającym na stałe w Polsce. W interesujący sposób opowiadał on o realiach życia w jego rodzinnym kraju, nie szczędząc detali na temat kultury, i zwyczajów panujących na antypodach. Pani wicedyrektor Grażyna Budziarska przedstawiła zaś osobliwy fotoreportaż ze swojej niedawnej podróży do Australii.
Spotkanie zakończyło się quizem z niespodziankami.
Wiele działo się także w pozostałych częściach szkoły. Artystyczne zacięcie pokazali uczniowie, którzy wykonywali lampiony z dyń. I choć podobne prace rękodzielnicze słusznie kojarzą się z anglosaskim hallowe-en, u nas zyskały wyjątkowo swojski, niemal rodzinny wymiar – dynie z logo ZSB, symbolami informatycznymi, czy nawet bożonarodzeniowymi, świadczą o tym znakomicie.
Białe koszulki, przyniesione przez uczniów na lekcje języka niemieckiego, pokryły barwne motywy flag obcych krajów i pozdrowień w wielu językach.
Mnogość języków najgłośniej dało się natomiast słyszeć w szkolnej świetlicy. Ku zdumieniu wielu uczniów i grona pedagogicznego, ktoś ustawił tam mikrofony, wzmacniacze i gitary elektryczne, a po chwili odbył się krótki koncert. Wybrzmiały piosenki nie tylko po angielsku, czy francusku, ale także po chorwacku, czy nawet tak w tak egzotycznych dla nas językach jak chiński, czy koreański. Całości znakomicie dopełniła gra w Lyricstraining – grę online, polegającą na jak najszybszym uzupełnieniu brakujących wyrazów w słuchanych tekstach piosenek.

received 1449789431756356  received 1449789471756352

 


Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik

Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

TECHNIKUM AKADEMICKIE

Nasze certyfikaty:

certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty

Polecamy:

stat4u