Strona wykorzystuje pliki cookies
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych oraz dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w w naszej "Polityce Cookies".

  

wirtual wycieczka

hiphop

lipdub1

Konkursy, zawody

Lp. Nazwa imprezy, konkursu, olimpiady

Zasięg Imprezy

Rezultat
2014-2015
1. Otwarte mistrzostwa w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych miejski

II m. chłopcy

IV m. dziewczęta

2. Rejonowe Zawody Lekkoatletyczne rejonowy

IV m. w rejonie

II m. na szczeblu miejski

3. Marsze na orientację wojewódzki

VII m. Adam Milewski 4bD, Lukasz Szyszko 2bB

4. Licealiada w tenisie stołowym miejski

II m. indywidualnie Justyny Kozik

V m. dziewczęta

VIII m. chłopcy

5. Sztafetowe biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych rejonowe

IV m.

6. "Rybnicki Master of CV" miejski

III m. Natalii Herman z 1iA za kreatywne CV

7. Mistrzostwa Rybnika w piłce nożnej chłopców miejski

Awans do finału miejskiego z I-go miejsca w grupie C

8. Konkurs Czytelniczy "Inferno" szkolny

I m. Anna Damek 1gA

II m. Natalia Sabat 2iA

9. "Śladem projektów unijnych" - konkurs fotograficzny wojewódzki

Laureaci: Emilia Zając 2bB i Artur Hrubesz 1iA

10. Międzyszkolny Konkurs Fantasy - kategoria rysunek miejski

wyróżnienie dla Marcina Sołtysa z 2iA

11. Międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt miejski

Walka o miejsce IV

12. Mistrzostwa szkoły w pływaniu szkolny

I m - klasa 2gA

II m. - klasa 2bB

III m. - klasa 1gA

13. Szkolny konkurs wiedzy o AIDS szkolny

I m. Karolina Kontowska 1gA

14. Mistrzostwa Rybnika w piłce koszykowej chłopców miejski

Awans do finału miejskiego z I-go miejsca w grupie B

15. Międzyszkolne rozgrywki piłki ręcznej miejski

III m. w grupie, brak awansu do finału

16. "Poznaj swoje prawa w pracy" wojewódzki

Paweł Kustra - 30/35pkt

Jakub Ospalski - 25pkt

17. Konkurs na logo "ZSB na bluzie" szkolny

I m. Marcin Sołtys

18. VII Meeting Sportowy z Olimpijczykiem miejski

IV m.

19. Mistrzostwa Rybnika w piłce koszykowej dziewcząt miejski

III miejsce w grupie A, brak awansu do finału

20. Międzyszkolny turniej piłki siatkowej chłopców miejski

Walka o miejsce 1

21. Eliminacje Szkolnego konkursu Gier Edukacyjno-Logicznych szkolny

Piotr Smyczek 1iA

Julia Staszczyk 1iA

Marcin Sołtys 2iA

Szymon Kędzierski 4iA

Rafał Kielesiński 3iA

Marcin Mazeswki 4iA

22. Meeting Pływacki o Puchar Dyrektora ZSB - przygotowanie szkolnej reprezentacji miejski

III m.

23. Finał Szkolnego konkursu Gier Edukacyjno-Logicznych szkolny

I m. Szymon Kędzierski 4iA

II m. Julia Staszczyk 1iA

III m. Marcin Sołtys

24. Ogólnopolski Konkurs Wierdzy O Mediach wojewódzki

19 m. na 40 półfinalistów - Katarzyna Pluta kl. 1gA

25. Międzyklasowy turniej piłki nożnej halowej szkolny

rozgrywki na sali gimnastycznej lub boisku wielofunkcyjnym, klasy grają systemem "każdy z każdym", udział bierze 12 drużyn 6-cio osobowych

26. Na hali MOSiR w Rybniku odbył się finał rozgrywek w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych miejski

II m.

27. XXII Meeting pływacki o puchar Dyrektora ZSB miejski

III m.

28. Halowe mistrzostwa Rybnika w tchoukballu miejski

III m. Tchouk ZSB 1

29. Zawody Okręgowe XXVIII edycji OWiUB rejonowy
30. Bóg Honor Ojczyzna Pamięć rejonowy II m. Adam Miera
31. Marsze na Orientację rejonowy II m. Adam Milewski 4bD
32. Międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt miejski VI m.
33. Warsztaty humanistyczne miejski Nagroda dla Artura Hrubesza z kl 1iA za fotoopowieść "Ucieczka"
34. IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego rejonowy I m. ZSE z Wodzisławia
35. Konkurs wiedzy o bhp wojewódzki Półfinał - I m. Agnieszka Korbel 2bA i Natalia Ciućka 1bA
36. Finał OWiUB krajowy Przemysław Wyrwas - finalista
37. XIII Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta wojewódzki X m. Kamil Szmurło 2w
38. Finał IV edycji Międzyszkolnej Libi Choukballowej miejski III i VI m.
39. Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka - biegi uliczne miejski IV m. sztafety ZSB
40. Eropean Quiz szkolny I m. Sandra Steinbach 1gA
41. XVI Finał Wojewódzkiego Konkursu BHP w Budownictwie wojewódzki

Agnieszka Korbel 2bA

Natalia Ciućka 1bA

2013-2014
1.

Szósta edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem.

Tenis ziemny.

miejski

Angelika Wrożyna 3bB

IV m

Dominik Kostubiec 3BD

III m

2.

Szósta edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem.

Bieg przełajowy.

miejski 

Paulina Staniczek i

Nikola Gruszka z kl.1bB,

Dawid Kozak i Dominik

Kostrubiec z kl. 3 BD,

Adam Kręcisz z kl. 3 bA i

Oktawiusz Ziarkiewicz z

kl. 4 DG.

 
3.

Szósta edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem.

Tenis stołowy.

miejski  

Klaudia Cichy z IV bB i

Dominik Kostrubiec z IIIBD.

Klaudia zajęła III, a Dominik

V miejsce.

4.

Szósta edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem.

Pływanie.

miejski

Nikola Gruszka i Emilia

Zając z I bB, Łukasz

Tomczyk z IV bA, Mateusz

Rudek z III gA, Konrad

Ziętarski z IV gA i Krzysztof

Matuszek z II iA

5.

Podsumowanie Szóstej EdycjI Mityngu Sportowego

z Olimpijczykiem.

miejski  W ogólnej klasyfikacji

nasza szkoła zajęła II

miejsce w Rybniku.

6.

„Gra miejska” organizowana w ramach V Rybnickich Dni

Kariery.

miejski  Justyna Szuszkiewicz (III

bA) i Mateusz Bidas (IV

bA);

Patrycja Bednorz

i Grzegorz Ciepluch

(oboje z III iA).

7.

Międzyszkolne zawody w tenisie stołowym

miejski

Justyna Kozik IIgA

Kinga Wowra IgA

Małgorzata Kudryś I gA

zawodniczka rezerwowa:

Daria Piksa Iga

Sebastian Sobotko IbB

Łukasz Szulik IIgA

Mateusz Bacmaga IIgA

8.

Marsze na Orientację „Listeczek”

wojewódzki

Adam Milewski (3bA) i

Łukasz Szyszko (1bB)

Radek Zawadzki (4DG) i

Mateusz Bacmaga (2gA)

Mateusz Gdowski (2gA) i

Łukasz Szulik (2gA)

9.

 

Mistrzostwa Rybnika Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce

 

nożnej.

 

miejski

Kuczera Przemysław,

Liszka Dawid, Hoła Karol,

Poloczek Robert, Wystyrk

Mateusz, Kręcisz Adam,

Oleś Roman, Dawid

Wieczorek, Miera Rafał.

10.

"Listopadowe Zaduszki Literackie" w Ognisku Pracy

Pozaszkolnej "Przygoda".

miejski

Udział wziął Dawid

Stępień oraz Jagoda

Mazewska, która zajęła

III miejsce.

11.

XI edycja POJEDYNKU NA SŁOWA

miejski

Karina Fajkis (2bA),

Jagoda Mazewska (1iA),

Monika Wojaczek (2bA) i

Dawid Stępień (3bB)

jako recytujący i Aurelia

Janas (2bA), Agnieszka

Stryczek (4bA) i Rafał

Kozik (2gA)

Karol Lapczyk 3iA

12.

 

Koncert Galowy II Konkursu Piosenki Filmowej „Zapomniana melodia”.

 

 wojewódzki  Rafał Kozik z klasy IIgA - I miejsce
13.

„Poznaj swoje prawa w pracy”- II regionalny etap konkursu

wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

wojewódzki   Paulina Czekaj - III miejsce
14.

„Wolontariusz Roku 2013 Miasta Rybnik”

miejski I miejsce
15.

Pojedynek na słowa

miejski

Utalentowana młodzież

naszej szkoły zmierzyła

się z II LO im. F.

Modrzewskiego i z V LO

w Rybniku. Walka była

bardzo zacięta i do

końca trudno było

przewidzieć wynik. Choć

Budowlance nie udało

się przejść do finału, to

wiele satysfakcji naszym

recytatorom i wokalistom

dostarczył sam udział w

konkursie.

16.

Międzyszkolne rozgrywki w piłce ręcznej chłopców

miejski

I faza rozgrywek w piłce

ręcznej chłopców.

Reprezentacja ZSB

znalazła się w grupie z

I LO oraz ZST –

ubiegłorocznymi

mistrzami Rybnika.

Pomimo porażki piłkarze

wykazali się niezłą

kondycją, ogromną wolą

walki oraz

nieustępliwością w grze

z lepszymi od siebie

przeciwnikami.

17.

II Noworoczny Turniej Tchoukballowy – Rybnik 2014

rejonowy

W turnieju wzięło udział

6 drużyn ze szkół

ponadgimnazjalnych

oraz 4 drużyny

gimnazjalne. 50

czukbolistów przez 10

godzin walczyło o tytuł

najlepszej drużyny

turnieju. Ostateczny

nasz bilans to dwie

porażki, sześć

zwycięstw i drugie

miejsce w turnieju.

18.

Mityng pływacki o „Puchar Dyrektora ZSB”

miejski

Uczniowie 8 szkół

ponadgimnazjalnych

wzięli udział w mityngu

pływackim o "Puchar

Dyrektora ZSB".

ZSB - III miejsce

19.

Finał konkursu artystycznego „Pojedynek na słowa”

Rafał Kozik 2gA –

wyróżnienie dla jednego

z Najlepszych

Wokalistów XI Edycji

„Pojedynku

Artystycznego na Słowa”

20.

XVIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni „Bóg się rodzi”

wojewódzki

wyróżnienie dla Rafała Kozik 2gA

21.

Międzyszkolne zawody w piłce siatkowej

miejski

O najlepsze miejsca

walczyły 4 drużyny: ZST,

ZSM-E, IV LO oraz ZSB.

Trzecie miejsce na

podium, spośród

wszystkich szkół

ponadgimnazjalnych

w Rybniku.

22.

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Henryku Sławiku

 

i Józefie Antallu.  

 

wojewódzki  II miejsce - Mateusz Michalski 4gA
23.

Zawody okręgowe XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

 wojewódzki  

Do rywalizacji

przystąpiło 98. uczniów

z 21. szkół naszego

regionu. W eliminacjach

szkolnych w naszym

śląskim okręgu wzięło

udział 599. uczniów.

Z naszej szkoły

Krzysztof STAJNO

i Krzysztof ŁAZICKI

rozwiązali zadania, które

poziomem trudności

przekraczały podstawę

programową szkoły

średniej i uzyskali tytuł

FINALISTY.

24.

Festiwal NIEZAPOMINAJKA – Rydułtowy

GRAND PRIX - Rafał Kozik 2gA
25.

Zimowe Marsze na Orientację „Sopelek”

Mimo licznych trudności

na trasie, nasi

zawodnicy zajęli

ostatecznie 2. miejsce

na 7 drużyn w kategorii

juniorów (TJ), co jest

ogromnym sukcesem,

biorąc pod uwagę, iż jest

to dopiero ich drugi start

w tego typu zawodach.

Mateusz Gdowski i

Łukasz Szulik 2gA

26.

XII Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

wojewódzki

Wśród kilkudziesięciu

uczestników konkursu

z województwa śląskiego nasze

uczennice

zaprezentowały się

bardzo dobrze.

J.Mazewska IiA,

M.Wojaczek 2bA

27.

Miłość niejedno ma imię- poezja miłosna XX i XXI wieku

regionalny

Jagoda Mazewska

uczestniczyła w finale

konkursu

recytatorskiego

28.

XV Konkurs Wiedzy o BHP w Budownictwie

wojewódzki

I drużyna: Paulina

Czekaj i Karolina

Chruszcz z kl. 3 bA – II

miejsce

II drużyna: Karolina

Gondek i Daria Górecka

z kl. 1 bA – VI miejsce

29.

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

diecezjalny

Pierwszy etap szkolny

odbył się w naszej

szkole 18 marca 2014 r.

Brało udział 19 osób.

Naszą szkołę w

Katowicach na etapie

diecezjalnym

reprezentowali

Małgorzata Kurdyś i

Marcin Sołtys.

30.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

krajowy

Paulina Czekaj 3 bA

wykazując się olbrzymim

zasobem wiedzy,

uzyskała zaszczytny

tytuł finalisty konkursu.

31.

Finał  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

krajowy

Krzysztof Stajno -

laureat zawodów

centralnych, a Krzysztof

Łazicki– finalista.

32.

Warsztaty humanistyczne – konkurs fotograficzny

miejski

Naszą szkołę w

konkursie fotograficznym

reprezentowali

uczniowie klasy3gA.

Spośród wszystkich

zgłoszonych prac na

temat „ Jestem przeciw”

komisja konkursowa

przyznała tylko jedno

wyróżnienie

i otrzymał je uczeń

naszej szkoły - Adam

Miera z 3gA za

fotografię pt.

"Tumiwisizm"

33.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

rejonowy

Karol Polak – klasa III

gA (kapitan drużyny)

Karol Gruszka – II w

Mateusz Gdowski – II gA

Natalia Żak – I gA

Alicja Tajak – I gA

34.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

miejski

Zespole Szkół Zakładu

Doskonalenia

Zawodowego w Rybniku

odbył się Konkurs

Wiedzy o Unii

Europejskiej w ramach

obchodów 10–lecia

członkostwa Polski w

Unii Europejskiej. Nasza

drużyna w składzie:

Sebastian Kieś, Adam

Miera i Mateusz Fydrych

(wszyscy z klasy III gA)

zajęła I miejsce!

35.

Polska biega

miejski

Adam Kręcisz 3bA

Mateusz Gdowski- 5 m.

czas 2min. 56s

- Adrian Wolny – 17m.

czas 3min. 25s

- Marcin Brzeziok – 19m.

czas 3min. 31s

36.

Filmowa Gra Miejska

miejski

Kacper Kocur, Michał

Stabla, Piotr Kuźniarski,

Szymon Marszałek,

Jagoda Mazewska,

Sebastaian Zimny i

Jacek Kozieł

37.

 

Konkursu filmowy „Idź Jedź i Żyj” realizowany przez

 

Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu  Drogowego

 

Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ,Śląskie

 

Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu

 

Drogowego w Katowicach i Wydział Radia i Telewizji

 

Uniwersytetu Śląskiego

 

 wojewódzki  

Sebastian Kieś,

Arnold Oleś,

Mateusz Fydrych

termin rozstrzygnięcia

konkursu 10 czerwca

2014 r.

2012-2013
1. Konkurs na Pracę Przejściową Województwa Śląskiego, organizowanego przez PZITB w Katowicach - wycieczka nagrodowa do Wrocławia uczestnikami wycieczki byli laureaci konkursu uczniowie w konkursie zdobyli kolejno - 3 miejsce i wyróżnienie
2. Konkurs fotograficzny "kartka z kalendarza"  między narodowy miesiąc bibliotek szkolnych  ze zdjęć konkursowych powstał kalendarz biblioteczny na 2013 rok
3. Konkurs Jan Paweł II - papież rodziny   impreza międzyszkolna  2 uczestników
4.  Rybnickie dni kariery - turniej zawodowców  Impreza między szkolna o charakterze lokalnym  2 miejsce
5.  Listopadowe Zaduszki Literackie   lokalny  2 miejsce w recytacji
6.  Pojedynek na Słowa   impreza między szkolna o charakterze lokalnym  przeszliśmy do kolejnego etapu konkursu
7.  Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Filmie   miejski  16 i 18 miejsce (32 drużyny z wszystkich rybnickich szkół średnich)
 8.  Międzyszkolny Turniej Młodych Talentów  wojewódzki  3 miejsce (kategoria wokalna)
 9.  Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie  międzynarodowy  1 uczestnik
 10. Pojedynek na Słowa  impreza międzyszkolna o charakterze lokalnym  2 miejsce
11.   Budowlanka w rytmie Hip-Hopu - konkurs na piosenkę  szkolny  3 uczestników
12.  Konkurs Wiedzy o Henryku Sławiku i Józefie Antallu  szkolny 3 uczestników 
 13.  Eliminacje okręgowe XXVI OWiUB  okręgowy  3 miejsce
 14.  Konkurs Wiedzy o Henryku Sławiku i Józefie Antallu  wojewódzki  2 miejsce
 15. Konkurs recytacji poezji romantycznej XX w.   miejski 3 miejsce 
 16. Finałowy koncert V edycji festiwalu "Niezapominajka" w Rydułtowach  wojewódzki  finalista
 17. Finał XI Wojewódzkiego konkursu Poezji Zbigniewa Herberta   wojewódzki  3 miejsce
 18. II Edycja Konkursu "I Ty możesz zostać ratownikiem"  wojewódzki  3 i 6 miejsce
19. Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, prowadzony przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej krajowy finalista
20. Konkurs "III cz. Dziadów - Lubię to!" miejski 3 miejsce
21. Okrędowe Mistrzostwa Pierwdxzej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

wojewódzki

rejonowy

4 miejsce

1 miejsce w rejonie

22. Wojewódzki Konkurs Międzyszkolny "BEZPIECZEŃŚTWO I HIGIENA PRACY W BUDOWNICTWIE"

wojewódzki


rejonowy

2 miejsce


1 i 3 miejsce

23. VI edycja konkursu matematyczno-budowlanego "Bob Bydowniczy wszystko wyliczy"

międzyszkolny o charakterze regionalnym

druzyny z 7 gimnazjów - 30 uczniów

24. Eko-regaty na Zalewie Rybnickim

międzyszkolne zawody

3 miejsce

2011-2012

 1. Międzyszkolny Turniej Młodych Talentów (Gliwice)   wojewódzki  1 miejsce
 2. Zaduszki Literackie   miejski  2 miejsce w kategorii poeazja śpiewana; 2 miejsce w kategorii recytacja
3. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia   rejonowy  3 miejsce
 4. Turniej Budownlany w Zespole Szkół Budowlanych i Rziemosł Różnych w Raciborzu  międzynarodowy  8 miejsce druzynowo
 5. Życie i twórczość Janusza Korczaka   miejski  1, 2, 3 miejsce
 6.  Konkurs fotograficzny "Ekologiczny Rybnik oczami młodych"  miejski  1, 3 miejsce, wyróżnienie
7. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych rejonowy 8 uczestników
8. Bezpieczeństwo i higiena pracy w budownictwie regionalny 2 i 6 miejsce
9. Konkurs prac przejściowych wojewódzki 3 miejsce
10. Konkurs prac przejściowych wojewódzki wyróżnienie
11. Henryk Sławik - Ślązak, bohater trzech narodów szkolny 1, 2, 3 miejsce
12. Międzyszkolny konkurs chemiczny miejski udzial w konkursie
13. Konkurs Młody Chemik wojewódzki 3 miejsce eliminacje rejonowe, udzial w finale
14. Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap rejonowy 1 miejsce
15. XX Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap okręgowy 1 miejsce
16. XX Okrędowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap centralny 6 miejsce
17. Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego rejonowe 3 miejsce
18. Pojedynek na słowa rejonowy 8 uczestników
19. Konkurs poezji Zbigniewa Herberta wojewódzki tytuł najlepszej recytatorki
20. Konkurs wiedzy ekologicznej miejski Laureat I miejsce + wyróżnienie
2010-2011
1. Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK etap rejonowy 4 miejsce
2. "Gra symulacyjna - Europa dla młodzieży. Przedsięwzięcie miało miejsce w DOmu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. impreza międzyszkolna o charakterze regionalnym zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy gry
3. Konkurs Chemiczny impreza międzyszkolna o charakterze lokalnym 2 miejsce
4. Konkurs "Bezpieczeńśtwo i Higiena Pracy w Budownictwie" międzyszkolny o charakterze lokalnym IV i V miejsce
5. Konkurs historyczny szkolny udział wzięło 16 uczniów klas I i II
6. Konkurs "Bezpieczny dom" międzyszkolny o charakterze lokalnym pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika
7. XXIV Okręgowe Zawody OW i UB wojewódzki tytuł laureata
8. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych ogólnopolski tytuł laureata
9. Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy międzyszkolny o charakterze regionalnym I miejsce
10. Międzyszkolny Konkurs Języka Obcego Zawodowego międzyszkolny o charakterze regionalnym udzial wzięło 7 szkół
11. IX Wojewódzki Konkurs poezji Zbigniewa Herberta wojewódzki 2 uczestników ZSB
12. Finał IX Wojewódzkiego Konkursu poezji Zbigniewa Herberta międzyszkolny o charakterze regionalnym 2 miejsce
13. Konkurs czytelniczy "Spotkanie z wampirem" szkolny 5 uczestników
14. VI edycja konkursu matematyczno-budowlanego "Bob budowniczy wszystko wyliczy" międzyszkolny o charakterze regionalnym szkoły gimnazjalne z powiatu rybnickiego
 


Adres szkoły:
ul. Świerklańska 42
44-200 Rybnik

Telefon:
+32 42 222 79 (tel/fax)
+32 42 227 96
+32 42 261 00

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

TECHNIKUM AKADEMICKIE

Nasze certyfikaty:

certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty
certyfikaty

Polecamy:

stat4u